RU

Набув чинності закон, що визнає Росію окупантом Криму

15.05.2014, 11:43
Набув чинності закон, що визнає Росію окупантом Криму - Фото
Фото: EPA
Сьогодні, 15 травня, набув чинності закон  про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України, прийнятий Верховною Радою 14 квітня. Документ вчора був опублікований в газеті "Урядовий кур'єр".

Закон визначає Крим як тимчасово окуповану територію, а Росія визнається окупантом і несе відповідальність за порушення прав і свобод українських громадян на території півострова. Згідно з документом, дотримання прав і свобод кримських громадян України гарантується лише на материковій Україні.

"Громадянам України гарантується дотримання в повному обсязі їх прав і свобод, передбачених Конституцією України, у тому числі соціальних, трудових, виборчих прав і права на освіту, після залишення ними тимчасово окупованої території", - йдеться в документі.

Також закон регулює питання права власності: придбання і припинення права власності відповідно до законодавства України має бути оформлене за межами окупованої території.

У документі також прописана норма, яка регулює питання виплат пенсій і допомоги з безробіття українцям в Криму за умови, якщо вони відмовилися від такої допомоги Росії.

"Виплата пенсій громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території і не отримують пенсій та інших соціальних виплат від уповноважених органів РФ, здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом міністрів України", - сказано в законі.

Крім того, документ регулює порядок в'їзду в Крим та виїзду на материк. Громадяни України отримали право  вільно і безперешкодно" в'їжджати в Крим і виїжджати з нього через КПП, для чого потрібно пред'явити паспорт. В'їзд і виїзд іноземців можливий лише за наявності спеціального дозволу.

Читайте також: Що потрібно знати про життя на окупованій території

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини