RU

Набув чинності закон про амністію учасників Євромайдану

26.12.2013, 09:35
Набув чинності закон про амністію учасників Євромайдану - Фото
1d535ae07e05bc5d2bbb0ed1b310ffb6.jpg
26 грудня вступив в дію закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань", який звільняє від кримінальної відповідальності учасників мирних акцій протесту.

Офіційне видання Верховної Ради Голос України вчора опублікувало текст закону. Відповідно до положень документа, всі мітингувальники , засуджені з 21 листопада, повинні бути звільнені від відповідальності.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла цей закон 19 грудня.

23 грудня стало відомо, що президент України Віктор Янукович підписав його. Уповноваженим органам доручено вжити відповідне закону рішення не пізніше 10 днів з дня набрання чинності цим законом. У тексті закону йдеться, що він вступає в дію з наступного дня після його опублікування.

Заступник голови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Павло Гвоздик вважає, що цей закон не може бути застосований на практиці ні правоохоронними органами, ні судом через відсутність в законодавстві механізмів його реалізації.

25 грудня в Раді з'явився законопроект, який пропонує зняти відповідальність з усіх силовиків, "які брали участь в організації та забезпеченні охорони громадського порядку під час акцій протесту і масових заходів у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності даного закону".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини