RU

Набуття чинності закону про держслужбу відклали на рік

20.11.2012, 17:42
Набуття чинності закону про держслужбу відклали на рік - Фото
З такою ініціативою у парламенті виступив регіонал Василь Демчишен
Верховна Рада відклала на рік набуття чинності нового закону про держслужбу. Відповідну зміну до закону про державну службу №11401-1 підтримало 233 картки народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зміни передбачають, що закон про держслужбу, прийнятий 17 листопада 2011 року, вступає в силу не 1 січня 2013 року, як було передбачено раніше, а з 1 січня 2014 року. Документ був прийнятий за пропозицією народного депутата від Партії регіонів Василя Демчишена.

Перед цим депутати відхилили урядовий проект закону №11401, який пропонував відкласти реформування оплати праці держслужбовців, преміювання держслужбовців і перерахунок раніше призначених їм пенсій, а також виплати грошової допомоги при наданні основної щорічної відпустки.

Демчишен пояснив, що відстрочка положень, що стосуються оплати праці держслужбовців, внесе дисбаланс у законодавче поле, і якщо вводити відстрочку, то логічно відкласти набуття чинності закону в цілому.

У пояснювальній записці говориться, що відстрочення набуття чинності закону про держслужбу дасть можливість прийняти нову редакцію закону "Про службу в органах місцевого самоврядування" та передбачити у проекті Державного бюджету України на 2014 рік кошти для реалізації обох законів. Зараз коштів на реалізацію нової системи оплати праці держслужбовців (пов'язаної з поділом посад за функціональним критерієм, компетенції та відповідальності) немає.

Законопроект про державну службу Віктор Янукович вносив тричі: у 2007-му - як прем'єр-міністр, в 2008-му - як народний депутат, і в 2011-му - як президент. Цей третій варіант і став законом: його схвалив парламент, він повинен був вступити в силу з 1 січня 2013 року. Підписуючи закон, Янукович зазначив, що він чітко розмежовує держслужбу з політичною діяльністю, визначає перелік осіб, на яких не поширюється законодавство про держслужбу, встановлює вимоги до державного службовця неупереджено виконувати свої службові обов'язки незалежно від партійної приналежності та особистих політичних переконань.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини