Набуло чинності рішення РНБО про посилення кіберзахисту України

31.08.2017, 12:19
Набуло чинності рішення РНБО про посилення кіберзахисту України - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine
Введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо посилення кібербезпеки країни. Сьогодні, в останній день літа, відповідний указ №254/2017 підписав президент Петро Порошенко, повідомляє прес-служба глави держави.

Кабмін в тримісячний термін повинен врегулювати питання про заборону держорганам, підприємствам, установам і організаціям державної форми власності закуповувати послуги (укладати договори) з доступу в інтернет з операторами/провайдерами телекомунікацій, у яких відсутні документи про підтвердження відповідності системи захисту даних вимогам в області захисту інформації.

Також Кабмін зобов'язаний ввести в дію механізм залучення фізичних і юридичних осіб на умовах аутсорсингу до виконання завдань з кіберзахисту державних електронних інформресурсів.

Згідно з указом уряд за участю СБУ повинен підготувати та подати на розгляд Верховної Ради законопроект про розмежування кримінальної відповідальності за злочини в сфері використання ЕОМ, систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку, вчинені проти державних та інших інформресурсів, проти об'єктів критичної інформаційної інфраструктури та інших об'єктів, а також відповідного розмежування підслідності.

Читайте також: Кібербезпека: технічні та організаційні аспекти

СБУ, адміністрація Держспецзв'язку разом з поліцією повинні докласти додаткових зусиль щодо співпраці із зарубіжними партнерами з протидії кібератакам на критичну інформаційну інфраструктуру, проведення розслідувань таких кібератак, встановлення причин і умов, що сприяли їх вчиненню, а також по залученню міжнародної технічної допомоги для забезпечення кіберзахисту державних електронних інформресурсів і об'єктів критичної інформаційної інфраструктури.

Крім того, протягом 2017 року уряд має забезпечити фінансування витрат на проектування захищеного центру обробки даних для розміщення державних електронних інформресурсів, вжити заходів щодо створення Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій України і забезпечення його функціонування. Також Кабмін зобов'язали забезпечити виконання законодавства в сфері техзахисту інформації, а також оперативно реагувати на порушення.

В указі рекомендується Нацбанку за участю Держспецзв'язку та СБУ невідкладно вжити заходів, спрямованих на вдосконалення кіберзахисту системно важливих банків країни.

"РНБО, розглянувши комплекс проблем у сфері забезпечення кібербезпеки, пов'язаних з наслідками скоєних останнім часом масованих кібератак на державні електронні інформресурси і об'єкти критичної інфраструктури, також доручив Кабміну опрацювати питання визначення Держспецзв'язку органом, відповідальним за збереження резервних копій інформації та відомостей державних електронних інформресурсів, а також за встановлення порядку передачі, зберігання і доступу до цих копій", - підсумували у президента.

Спецпроект
LIGA.net: Полігон Україна. Кібербезпека і атаки хакерів

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю