RU

Набуло чинності рішення РНБО про біометричний контроль на кордоні

01.09.2017, 16:35
Набуло чинності рішення РНБО про біометричний контроль на кордоні - Фото
Фото: president.gov.ua

Президент Петро Порошенко підписав указ №256/2017, яким ввів в дію рішення РНБО від 10 липня 2017 року про запровадження з січня 2018-го біометричного контролю для іноземців, які перетинають український кордон. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Мета даного рішення - забезпечення нацбезпеки, посилення контролю за в'їздом і виїздом з України іноземців, в тому числі громадян держави-агресора Росії і осіб без громадянства, дотриманням ними правил перебування на території країни.

Зокрема, РНБО доручила Кабміну в місячний термін забезпечити за участю СБУ посилення контролю на кордоні.

"Уряду доручено також вжити заходів щодо вдосконалення законодавства про порядок реєстрації місця проживання/перебування на території України іноземців, в тому числі громадян РФ, і осіб без громадянства, що походять з держав міграційного ризику або в'їхали до України з території таких держав", - йдеться в повідомленні.

Згідно з указом, Кабмін має оновити перелік держав міграційного ризику, зокрема внести до нього Росію.

"Уряд також має опрацювати у двомісячний строк питання механізму та етапності впровадження попереднього електронного повідомлення іноземцями та особами без громадянства на в'їзд в Україну; здійснення в'їзду в Україну та виїзду з України іноземцями, в тому числі громадянами РФ, за закордонними паспортами, що містить безконтактний електронний носій", - йдеться в повідомленні.

Документом також встановлено тримісячний термін для вжиття заходів щодо створення та забезпечення функціонування центрів надання адміністративних послуг поблизу місць розташування контрольних пунктів в'їзду-виїзду.

Крім того, Кабмін повинен забезпечити початок функціонування з 1 січня 2018 року національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства, вирішивши питання необхідного ресурсного забезпечення фіксації біометричних даних іноземців при здійсненні прикордонного контролю на держкордоні і в КПВВ.

У липні 2017 року міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що введення біометричного контролю для іноземців не матиме негативних наслідків для громадян країн Євросоюзу, а також інших іноземців, які мають біометричні паспорти за стандартами IKAO.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини