RU

НАБУ відкрило кримінальну справу через тиск Генпрокуратури

24.05.2017, 18:18
НАБУ відкрило кримінальну справу через тиск Генпрокуратури - Фото
0d7f8693de72a4c47f3e2f196ab37ca2.jpg

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження у зв'язку, як стверджують в органі, з втручанням співробітників Генпрокуратури в діяльність першого заступника голови НАБУ Гізо Углави. Про це йдеться у повідомленні на сайті бюро.

У відомстві назвали відкриття ГПУ справи проти Углави за фактом нібито наявності у нього подвійного громадянства "реакцією на розслідування НАБУ і спробою тиску на бюро".

"Очевидно, це провадження ГПУ вважає одним з пріоритетних, оскільки його розслідуванням займається прокурорська група з 16 осіб, роботою якої керує особисто заступник генпрокурора Юрій Столярчук", - зазначили в НАБУ, назвавши справу "безпідставною", а її розслідування - "безперспективним".

У бюро наголосили, що Углава не є носієм подвійного громадянства, оскільки автоматично перестав бути громадянином Грузії з моменту отримання українського паспорта в квітні 2015 року.

Також в НАБУ назвали "безпідставною" заяву ГПУ про нібито несплату Углавою податків. Зауважується, що Податковий кодекс передбачає подачу податкової декларації за попередній рік до 1 травня року, наступного за звітним, тоді як податки за звітний рік мають бути сплачені до 1 серпня.

"Таким чином, ГПУ розслідує епізод несплати податків "наперед", оскільки термін їх сплати закінчується 1 серпня 2017 року. Однак, навіть якщо б термінів сплати не було дотримано, сума несплати, про яку заявляє ГПУ (608 526,9 грн), все одно була б недостатньою для кримінального переслідування, оскільки, згідно з ч. 1 ст. 212 КК, сума правопорушення повинна перевищувати 800 тисяч грн", - йдеться в повідомленні. 

"За таких умов, Національне антикорупційне бюро розцінює дії співробітників ГПУ як злочинні, спрямовані на здійснення незаконного тиску на працівників НАБУ. За вказаними фактами управління внутрішнього контролю бюро зареєструвало кримінальні провадження за фактами службового підроблення та втручання в діяльність першого заступника директора НАБУ", - зазначили у відомстві.

Раніше сьогодні, 24 травня, генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ перевіряє заяву про нібито наявність у першого заступника голови НАБУ подвійного громадянства.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини