НАБУ розслідує двохмільйонну розтрату Генпрокуратури при Шокіні

10.08.2016, 12:38
НАБУ розслідує двохмільйонну розтрату Генпрокуратури при Шокіні - Фото
62f917a157d00ea8c24cac0a18fe2f91.jpg

30 грудня 2015 року Генпрокуратура перерахувала близько двох мільйонів гривень нібито за фейкові послуги та постачання товарів. Про це йдеться в ухвалі Солом'янського суду Києва від 1 серпня, яку було опубліковано на сайті Єдиного реєстру судових рішень.

Кримінальне провадження за фактом розтрати в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК) було відкрито 22 січня 2016 року.

Група детективів Національного антикорупційного бюро виявила, що наприкінці минулого грудня чиновники ГПУ за змовою з декількома підрядниками уклали договори про надання послуг та постачання товарів. Пізніше були підписані акти про виконані роботи і накладні про поставки товарів, хоча "послуги фактично не надавалися, а товари не поставлялися", йдеться в ухвалі №1-кс/760/10584/16 у справі №760/7450/16.

Досудове розслідування встановило, що в передостанній день 2015 року Генпрокуратура перерахувала трьома платежами близько 600 тисяч гривень на рахунок київської фірми Арматех Буд за послуги з техобслуговування систем електромереж і промивку опалювальної системи.

Водночас на рахунок фірми Будконсалт Плюс від ГПУ надійшли три платежі на схожу суму за послуги техобслуговування системи внутрішньої каналізації, водопостачання і водовідведення, та системи зовнішніх протипожежних водопроводів.

Також майже 600 тис грн ГПУ заплатила 30 грудня Укрінжинірінг Він за надані послуги з техобслуговування внутрішніх протипожежних водопроводів, техвипробування і аналіз стану електромереж, промивку системи внутрішніх каналізаційних мереж і системи водовідведення.

Як повідомляє сайт ЕРСР, НАБУ просило суд про доступ до документів, пов'язаних з цими угодами, а також службового листування чиновників у цій справі, і суд задовольнив це клопотання.

29 березня 2016 року Верховна Рада звільнила генпрокурора Віктора Шокіна. Таким чином, на день сумнівних транзакцій 30.12.2015 він все ще очолював ГПУ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю