НАБУ повідомило про спробу Генпрокуратури провести обшук

05.08.2016, 16:00
 НАБУ повідомило про спробу Генпрокуратури провести обшук - Фото
Фото: nabu.gov.ua

Підставою для обшуку було зазначено кримінальне провадження "за фактом вчинення незаконного прослуховування співробітниками НАБУ"

Національне антикорупційне бюро України повідомило про спробу проведення обшуку в будівлі НАБУ прибулими слідчими Генпрокуратури. Про це йдеться в повідомленні прес-служби бюро.

Групу слідчих ГПУ очолив заступник начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Дмитро Сус. На підтвердження законності своїх дій було пред'явлено постанову суду, згідно з якою підставою для обшуку стала справа від 22 квітня 2016 року "за фактом незаконного прослуховування співробітниками НАБУ телефонних розмов фігурантів одного з кримінальних проваджень".

"Представникам ГПУ були пред'явлені документи, що підтверджують законність дій НАБУ, і роз'яснено, що відповідно до чинного законодавства НАБУ не має повноважень для здійснення автономного прослуховування і користується потужностями СБУ", - підкреслили в бюро, додавши, що наведені як підстави для обшуку факти не відповідають дійсності.

За словами директора НАБУ Артема Ситника, дане провадження було розпочато в квітні - відразу після того, як НАБУ ініціювало обговорення в публічній площині питання про надання бюро прав для автономного прослуховування.

"Три місяці справа "пролежала на полиці", і тепер, коли відповідний законопроект підготовлений, погоджений і винесений на розгляд Верховної Ради, слідчі прийшли до Національного бюро з обшуком", - зазначив він.

Ситник також вказав, що стаття, за якою кваліфіковано дане кримінальне провадження, не відноситься до компетенції підрозділу, очолюваного Сусом.

У прес-службі додали, що за станом на 14:00 співробітники ГПУ не робили спроб вилучити документи або провести обшук у кабінетах працівників НАБУ або інших приміщеннях відомства.

"На час проведення обшуку, щоб уникнути можливих провокацій, для забезпечення правопорядку в будівлі була задіяна група спецназу НАБУ. Інформація, поширена в деяких ЗМІ, що на території НАБУ нібито знаходиться спецпідрозділ СБУ Альфа, не відповідає дійсності", - підкреслили в бюро.

Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган пізніше повідомила, що ГПУ розслідує факт незаконного прослуховування фізичної особи в рамках кримінального провадження, яке розслідує НАБУ. За її словами, слідчі здійснили виїмку документів.

Депутат від БПП Сергій Лещенко на своїй сторінці в Facebook назвав спробу ГПУ провести обшуки в НАБУ "початком війни між двома правоохоронними органами".

"Ответка за справи НАБУ проти Онищенка, братів Крючкових, Мартиненка, Пашинського і інших діячів з вищих ешелонів влади. Проводити обшуки в НАБУ приїхав особисто одіозний слідчий Генпрокуратури Сус з департаменту Кононенка-Грановського (той, який вночі вручав підозра Віталію Каську під театром української драми)", - написав він.

У свою чергу, позафракційний депутат Віктор Чумак на своїй сторінці в Facebook висловив думку, що метою обшуків в бюро є "торпедування прийняття восени парламентом змін до закону, які давали б НАБУ право самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку за рішенням суду".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами