RU

Набрав чинності новий порядок перетину лінії зіткнення - СБУ

17.06.2015, 15:10
Набрав чинності новий порядок перетину лінії зіткнення - СБУ - Фото
Фото: dpsu.gov.ua
Набрав чинності новий тимчасовий порядок здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів уздовж лінії зіткнення в межах Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

"До порядку було внесено близько чотирьох десятків правок, які дозволять не тільки спростити систему отримання дозволу на перетин лінії зіткнення, але й викорінити зловживання і корупцію. Відмова від паперових перепусток дає гарантії, що жоден чиновник не зможе нажитися на простих людях. Достатньо направити інформацію по електронній пошті, отримати підтвердження про її обробку і повідомлення про дозвіл. За таких умов громадянину буде достатньо мати при собі документ, що засвідчує особу, і ніяких додаткових папірців - все безкоштовно", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що документи, як і раніше, можна подавати в пункти прийому або на КПВВ (контрольний пункт в'їзду-виїзду), відправляти звичайною поштою або посилати скан-копії за електронними адресами відповідних груп. У разі відправлення документів та заяви по електронній пошті заявник повинен отримати автоматичну відповідь-підтвердження. Кожному заявнику буде присвоєно індивідуальний код, за допомогою якого він зможе відслідковувати хід розгляду заяви на спеціально створеному для цього веб-ресурсі.

Рішення про включення до реєстру тих, хто подав документи, повідомляється заявнику на його електронну адресу, зазначену в заяві.

У той же час розширено перелік випадків, в яких можуть відмовити в дозволі на перетин лінії зіткнення.

Важливим нововведенням є можливість перетину лінії зіткнення без дозволу в разі загрози життю та здоров'ю. Тільки за рішенням керівника Координаційного центру без дозволу зможуть перейти особи, які були змушені покинути своє місце проживання, щоб уникнути негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, масових проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, у виняткових випадках за відсутності необхідних документів.

Визначено також умови перетину лінії зіткнення особами, які народилися у 1998 році і пізніше, і через проведення АТО не змогли отримати паспорт громадянина України. Вони перетинають лінію зіткнення за умови пред'явлення копії або оригіналу свідоцтва про народження або іншого документа, що підтверджує особу та дає можливість ідентифікувати людину, обов'язково з супроводжуючою особою.

Визначено умови перетину лінії зіткнення дітьми, які народилися на неконтрольованій території після початку проведення АТО і, відповідно, не мають свідоцтва про народження. "Згідно з порядком, він здійснюється за умови пред'явлення паспорта особами, у супроводі яких дитина залишає неконтрольовану територію, і дозволом (пропуском)", - повідомляють у відомстві.

Серед вагомих доповнень порядку - спрощення для перевезення гуманітарних вантажів, наявність економічного блоку в частині співпраці з фіскальними органами. Для цього на сайті розміщені дев'ять додатків до порядку - зразки форм для оформлення вантажів, уточнено перелік речей для безперешкодного перевезення тощо.

Крім того, перетин лінії зіткнення на особистому автотранспорті тепер можливий за наявності технічного паспорта та документа, що підтверджує право власності на автотранспорт (або нотаріально завіреної довіреності), тобто окремий пропуск на автотранспорт більше не потрібен.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини