RU

Суд: На закордонних дільницях вибирати мажоритарників не будуть

05.04.2012, 10:59
Суд: На закордонних дільницях вибирати мажоритарників не будуть - Фото
ab60a9576764073b1b68418f91f5e3a2.jpg
Конституційний суд України (КСУ) визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, згідно з яким зарубіжні виборчі дільниці включаються до складу одномандатних округів на території Києва. Таке рішення КСУ прийняв 4 квітня й оприлюднив у четвер.

В КСУ звернулися 59 народних депутатів з проханням визнати неконституційним положення ч.2 ст.22 закону "Про вибори народних депутатів України", передає Інтерфакс-Україна.

Згідно із цим положенням, закордонні виборчі дільниці створюються Центральною виборчою комісією (ЦВК) при закордонних дипломатичних установах України, у військових частинах (формуваннях), дислокаціях за межами України, з рівномірним віднесенням до всіх одномандатних округах, які створюються на території столиці України.

Таким чином, зарубіжні виборчі дільниці не будуть включені до складу будь-яких одномандатних округів, але увійдуть до складу багатомандатного загальнодержавного округу, і виборці зможуть проголосувати на цих дільницях тільки за партійні списки.

За даними ЦВК, на закордонних виборчих дільницях налічується більше 400 тис. виборців.

Відповідно до закону, одномандатні округи формуються з приблизно однаковою кількістю виборців у кожному окрузі. Тому якщо закордонні виборчі дільниці не будуть закріплені за одномандатними округами в Києві, то загальна кількість виборців в столиці зменшиться. Відповідно, скоротиться й кількість одномандатних округів - за попередніми даними ЦВК, з 16-ти до 13-ти.

Відповідно до закону, ЦВК повинна ухвалити рішення про кількість одномандатних округів в кожному регіоні не пізніше 10 квітня.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини