RU

На вибори в Україну прибудуть 2784 спостерігача

22.05.2014, 15:47
На вибори в Україну прибудуть 2784 спостерігача - Фото
cb92ed3409f4cde69787e052c768d901.jpg
За достроковими виборами президента України спостерігатимуть 2784 міжнародних спостерігача. Серед них немає спостерігачів з країн СНД і Росії. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив заступник міністра закордонних справ України Андрій Олефіров.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Олефіров зазначив, що міжнародні представники зможуть спостерігати за виборами в будь-якій дільничній, територіальній чи окружній виборчій комісії як до, під час і після голосування .

"Більше того, вони мають право отримувати копії протоколів про підрахунок голосів. Ми повинні цьому сприяти, але не маємо права втручатися в їх роботу", - зазначив він.

Заступник голови МЗС додав, що Україна запросила спостерігачів з найбільш авторитетних міжнародних інститутів - це Бюро демократичних інститутів ОБСЄ та Парламентська асамблея ОБСЄ.

В цілому Центральна виборча комісія зареєструвала 2784 міжнародних спостерігача, з них 2502 - від міжнародних організацій та 282 від окремих країн.

За кожною групою спостерігачів закріплені дипломати МЗС України, які перебувають з ними у постійному контакті.

"У нас є також відповідні контакти з МВС і СБУ, з Державною митною службою та Державною прикордонною службою. Там є контактні особи, які відповідають за співпрацю з міжнародними спостерігачами, і з нами, тому ми виключаємо можливість того, щоб якийсь спостерігач хотів б отримати консультацію або допомогу, але не отримав", - додав Олефіров.

Відповідаючи на запитання журналістів, чому на виборах не буде спостерігачів від країн СНД, Олефіров зазначив, що українське законодавство дозволяє будь-якому іноземцю, навіть якщо він не є представником міжнародної організації, спостерігати за виборами. "Не буду говорити, на жаль чи на щастя, але просто констатую факт: спостерігачі від СНД як організації і від Російської Федерації не зареєструвалися. Причини мені невідомі", - сказав він.

Раніше російське видання Известия повідомило, що громадська організація "На захист прав виборців "Голос" в партнерстві з іншими організаціями спостерігачів - СОНАР, Громадянин спостерігач - направлять на вибори президента України близько 800 росіян.

Вони будуть акредитовані на них від міжнародної організації - "Європейська платформа за демократичні вибори". Проте офіційна місія спостерігачів від Росії в Україну спрямована не буде.

Перший тур президентських виборів в Україні відбудеться в нинішню неділю, 25 травня. Виборці зможуть проголосувати за 21 кандидата на пост глави держави.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини