RU

Рейтинги: лідирують Блок Порошенка, партія Ляшка і Народний фронт

13.10.2014, 16:41
Рейтинги: лідирують Блок Порошенка, партія Ляшка і Народний фронт - Фото
25127b83f0c929264a7e715854c1d647.jpg
Якби вибори до Верховної Ради України відбулися в наступну неділю, перемогу здобув би Блок Петра Порошенка, який підтримують 33,5% з числа опитаних, готових голосувати і тих, що визначилися в своєму виборі. Такі результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

Згідно з опитуванням, 12,8% з числа опитаних підтримують Радикальну партію Олега Ляшка, 8,9% - Народний фронт, 7,8% - Сильну Україну, 6,9% - Батьківщину. 5,4% проголосували б за Самопоміч, 5,1% - за Опозиційний блок, 4,6% отримала б Громадянська позиція, 4,5% - КПУ, майже 4% - Свобода. За Правий сектор проголосували б майже 2% з числа опитаних. Близько 5% виборців підтримали б інші партії.

У регіональному розрізі Блок Петра Порошенка найбільше підтримують на Заході, в Центрі та на Півночі країни. Тут також більше готові віддати свій голос за Радикальну партію Олега Ляшка і Батьківщину. У Західному регіоні велика підтримка у Народного фронту, Самопомочі, Свободи і Правого сектора.

"Зате на півдні більшої популярності серед виборців має Сильна Україна. Тут і на Сході більше готові віддати свій голос за Опозиційний блок. КПУ найбільше підтримують в Донбасі і трохи менше на Півдні", - йдеться в дослідженні.

В динаміці за останні два місяці найбільше "додав" Народний фронт, а також такі партії, як Самопоміч, Сильна Україна, КПУ і Опозиційний блок.

Батьківщина, Громадянська позиція, Свобода і особливо Радикальна партія Олега Ляшка - втратили. У вересні порівняно з серпнем, відбулося зростання підтримки Блоку Петра Порошенка, однак у жовтні - зростання не продовжилося.

Також, згідно з опитуванням, найбільшу довіру серед політиків мають Петро Порошенко (51%), Арсеній Яценюк (45%), Анатолій Гриценко (42%) та Андрій Садовий (40%).

Найбільше втратив у довірі Олег Ляшко. Якщо в серпні Ляшко довіряли 40%, то на початку жовтня - тільки 28% з числа опитаних респондентів.

Щодо "другого вибору" партій (ставилося запитання "За яку ще одну партію ви могли б проголосувати на виборах до Верховної Ради?"), то більше - 10% можуть проголосувати за Народний фронт. Також 8% не виключають можливість голосування за Блок Петра Порошенка, більш ніж по 4% - Громадянську позицію і Радикальну партію Олега Ляшка, майже по 4% - Самопоміч і Сильну Україну, близько 3% - Свободу, Опозиційний блок і Батьківщину.

Опитування було проведено 1-8 жовтня 2014 року. Аудиторія - населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

Всього в опитуванні досліджувалися всі 29 партій, які мають намір брати участь у виборах.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини