RU

На пост голови ЦВК пророкують двох протеже Партії регіонів, - ЗМІ

04.06.2013, 10:18
На пост голови ЦВК пророкують двох протеже Партії регіонів, - ЗМІ - Фото
За даними ЗМІ, найбільше шансів у Охендовського
Найбільші шанси зайняти пост голови Центрвиборчкому мають член комісії Михайло Охендовський та секретар Центрвиборчкому Тетяна Лукаш. Обидва кандидати підтримують позицію Партії регіонів при голосуваннях у комісії, пише Коммерсант-Украина з посиланням на свої джерела в ЦВК.

"Якщо судити суто за професійними якостями, то шансів все ж таки більше у Михайла Охендовського. Залишається відкритим питання, чи вдасться членам комісії залишитися незалежними у своєму виборі, не піддатися на всі телефонні дзвінки, вмовляння і рекомендації, які будуть лунати з боку", - заявив один з членів Центрвиборчкому на умовах анонімності.

Зазначимо, семирічний термін повноважень обох названих кандидатів закінчується в 2014 році. Так що якщо зараз ЦВК вдасться уникнути масштабної ротації, все одно до чергових президентських виборів його складу буде потрібно суттєво оновити, після чого знову провести вибори голови.

Нагадаємо, вчора президент Віктор Янукович вніс до Верховної Ради подання про дострокове припинення повноважень голови Центральної виборчої комісії Володимира Шаповала у зв'язку з досягненням ним 65-річного віку. Іншим поданням Янукович вніс на розгляд парламенту кандидатуру Олександра Копиленка на посаду члена Центральної виборчої комісії.

Опозиція заявила, що подання президента подано з порушенням законодавства. Відповідно до закону про Центрвиборчком, голова держави, визначаючи кандидатуру члена ЦВК, зобов'язаний "враховувати пропозиції депутатських фракцій і груп, створених у поточному скликанні Ради".

"Президент мав провести консультації з лідерами фракцій. Консультацій не було, тому ми просто не мали можливості подати свої пропозиції, і вони не були враховані", - розповів ударівець Валерій Карпунцов. Джерело в Батьківщині заявило, що фракція не погодиться з ротацією і буде протидіяти як призначенням Копиленка, так і відставку Шаповала. УДАР наполягає на повній ротації складу комісії.

Досьє на Михайла Охендовського
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини