RU

На Банковій вимагали покарати порушників прав Майдану

01.12.2014, 15:03
На Банковій вимагали покарати порушників прав Майдану - Фото
c8821ecfaa6bed1d6ab552afde0519fb.jpg
У понеділок, 1 грудня, активісти Amnesty International влаштували публічну акцію біля Адміністрації президента, реконструюючи події минулого року, коли десятки мирних протестувальників і поранених були побиті і затримані співробітниками "Беркута" в ході зіткнень між правоохоронцями та протестувальниками. Про це повідомляє Amnesty International в Україні.

"Через рік після придушення мирних демонстрацій із застосуванням непропорційної сили, незаконними затриманнями і спробами засудити мирних протестуючих, нова українська влада залишає винних безкарними, а жертв порушень прав людини - без відшкодувань", - сказала Тетяна Мазур, директор Amnesty International в Україні.

Організація опублікувала відкритий лист новообраним народним депутатам Верховної Ради України про виконання зобов'язань у галузі прав людини. "З моменту відкриття першої сесії нової Верховної Ради у народних обранців з'явилася можливість протягом 5 років дійсно змінити країну. Занадто довго парламенти, які змінювали один одного, були нездатні належним чином впоратися з проблемою порушення прав своїх громадян з боку чиновників, які повинні були бути їм підзвітними", - сказала Мазур.

Організація зазначає, що продовжує отримувати повідомлення про катування та інших порушеннях від тих, хто страждає від безкарності з боку співробітників міліції.

За рік, що минув з моменту першого порушень на Євромайдані, Amnesty International фіксує відсутність прогресу у розслідуванні цих резонансних справ.

"Поширена безкарність за міліцейські тортури в Україні є результатом хронічну нездатність системи забезпечити належне розслідування і притягнення винних до відповідальності. Корінь цієї проблеми лежить у функціональній залежності органів прокуратури, яка зараз відповідає за такі розслідування, з Міністерством внутрішніх справ. Розслідуючи звичайні кримінальні справи, прокурори і міліціонери дуже часто підтримують тісні особисті зв'язки, і тому прокурори неохоче розслідують скарги на дії своїх колег", - йдеться в повідомленні.

Amnesty International закликала депутатів Ради законодавчо заснувати незалежну структуру для розслідування злочинів правоохоронців.

"Такою структурою може стати Державне бюро розслідувань, передбачене Кримінальним процесуальним кодексом, якщо при його створенні Верховна Рада забезпечить дотримання принципів незалежності, ретельності, оперативності, громадського контролю та притягнення постраждалих", - зазначили в організації.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини