RU

На телебаченні пояснили відмову показувати рекламу Бойка

06.03.2019, 10:55
На телебаченні пояснили відмову показувати рекламу Бойка - Фото
Юрий Бойко (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

У Національній суспільнійтелерадіокомпанії спростували інформацію сайту Опозиційної платформи За життя про те, що телерадіокомпанія України здійснює цензуру політичної реклами кандидата на пост президента Юрія Бойка. Про це йдеться на сайті UA:Суспільне.

"Це твердження не відповідає дійсності і є абсолютно помилковим", - йдеться в повідомленні.

ДО НСТУ дійсно зверталася ця політсила з проханням про розміщення п'яти роликів реклами Бойка.

Там заявили, що "чітко дотримуються вимоги ст. 60 закону про вибори президента України і надають рівні можливості для поширення передвиборної агітації кандидатам в президенти".

Також в НСТУ уточнили, що йдеться, зокрема, про обмеження щодо ведення передвиборної агітації, визначених у ст. 64 закону.

"НСТУ не відмовила кандидату в розміщенні реклами, проте звернула увагу на порушення законодавства в наданих рекламних роликах і просила усунути такі порушення для подальшої можливості розміщення реклами в ефірі. Після перегляду наданих відеоматеріалів, юристи НСТУ надали ряд зауважень, які і частково були враховані", - уточнили в НСТУ.

За даними НСТУ, в декількох рекламних роликах поруч з прапорцями політичної сили фігурує прапор України, а згідно зі ст. 8 закону про рекламу  використання держсимволіки в рекламі заборонено.

"Ще один ролик наводить маніпулятивну інформацію про те, що президент "розбагатів в десятки разів". Інформація про збільшення доходів в десятки разів може розцінюватися як поширення завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост президента України, що прямо заборонено ч. 5. ст. 64 закону про вибори президента України", - підкреслили в НСТУ.

Юристи НСТУ в листуванні з представниками Опозиційної платформи За життя поцікавилися також наявністю дозволів від всіх осіб, зображення яких використані в рекламних роликах, адже необхідні дозволи не були надані в НСТУ разом з роликами, оскільки цивільний кодекс вимагає наявність таких дозволів.

У НСТУ підкреслили, що в разі усунення всіх порушень - ролики кандидата на пост президента України Юрія Бойка будуть розміщені в ефірі загальних підставах як політична реклама.

"НСТУ розцінює появу заяви від Опозиційною платформи За життя про "цензуру" як створення штучного інформаційного приводу з метою дискредитації UA:Суспільне", - йдеться в повідомленні.

НСТУ вимагає спростувати недостовірну інформацію, розміщену на офіційному сайті політичної партії.

20 грудня Інститут масової інформації повідомив, що частіше за всіх політичну "джинсу" в українських інтернет-ЗМІ замовляють Юлія Тимошенко (25%) і Опозиційна платформа - За життя (23%).

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини