RU

На порталі ЛІГА.net стартувала Інтернет-дискусія: "Скасування політреформи-2004: правові і політичні наслідки"

06.10.2010, 14:50
На порталі ЛІГА.net стартувала Інтернет-дискусія:
8a535a0bfe2ea4dc3692f4c49ae3a2bc.jpg

На порталі ЛІГА.net стартувала Інтернет-дискусія: "Скасування політреформи-2004: правові і політичні наслідки"
На порталі ЛІГА.net відкривається Інтернет-дискусія на тему: "Скасування політреформи-2004: правові і політичні наслідки". У рамках тематичного обговорення політики, політологи, юристи і наукові експерти відповідять на питання аудиторії з цієї теми.

30 вересня Конституційний Суд України прийняв рішення, яким повернув до дії Конституцію у редакції 1996 року. Отже, посилені повноваження Президента в частині формування виконавчої влади і впливу на неї. Тепер Віктор Янукович зможе де-факто управляти урядом, призначаючи Прем'єр-міністра за згодою парламенту і звільняючи без оглядки на нього. Додатково Президент, за поданням вибраного ним же Прем'єра, своїми указами призначає і звільняє з посади голів адміністрацій всіх рівнів. Крім того, глава держави знову дістає право призначати і звільняти керівників СБУ, Держкомітету з ТВ і радіомовлення, Антимонопольного комітету і Фонду держмайна. А ще - з власної ініціативи і без узгодження з Радою звільняти Генпрокурора.

Водночас послаблені повноваження глави держави щодо парламенту. У Президента є тепер тільки одна підстава розпустити Верховну Раду, якщо в 30-денний строк депутати не можуть провести пленарне засідання.

Незадоволена рішенням КСУ, опозиція наполягає на проведенні дострокових президентських і парламентських виборів. Аргументують таку необхідність тим, що нинішні глава держави і Верховна Рада були сформовані з повноваженнями і на строки, передбачені Конституцією 2004 року.

До обговорення у рамках Інтернет-дискусії пропонуються такі основні питання:
· повернення до старої редакції Конституції: плюси і мінуси;
· юридичні наслідки скасування політреформи;
· політичні наслідки повернення до Конституції 1996 року;
· перевибори Верховної Ради і Президента: за і проти.

Відвідувачі порталу можуть поставити свої питання у рамках тематики дискусії включно з 6 по 11 жовтня. Відповіді учасників обговорення будуть опубліковані в онлайн-режимі 11 жовтня.

Поставити своє запитання >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини