RU

На літній сесії ПАРЄ розглянуть питання Голодомору

24.06.2008, 10:49

На літній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, що відкрилася напередодні, розглядатиметься питання Голодомору. Про це повідомив брюссельський оглядач, експерт з європейсько-української тематики Жорж Дюра.

Однак, за словами Ж. Дюра, малоймовірно, що ПАРЄ визнає Голодомор геноцидом українського народу на загальноєвропейському рівні, поки цього не зроблять національні парламенти провідних країн Євросоюзу. "Це рішення ПАРЄ є наслідком недостатнього лобіювання Києвом власної позиції", - сказав оглядач, якого цитує "Deutsche Welle".

"В останні роки Україна значно активізувала дипломатичну і роз'яснювальну роботу, направлену на міжнародне визнання Голодомору. Проте, євроінституції не поспішають з рішенням, чекаючи думки провідних країн ЄС - Німеччини, Франції, Великобританії, а також Ізраїля. А кожна з цих держав має власні застереження, коли йдеться про Голодомор. Наприклад, для Великобританії визнання голоду в Україні може створити умови для претензій з боку Ірландії за "Картопляний Голод" 1845 року. У цій ситуацій Україна має два варіанти: потужніше лобіювати власну позицію, зокрема, у Європарламенті або ж шукати дипломатичний компроміс з Росією", - наголосив Ж. Дюра.

Раніше Україна просила Парламентську асамблею підготувати окрему доповідь щодо трагедії, в якій містилося б прохання визнати Голодомор геноцидом. Водночас, російська делегація в ПАРЄ виступила проти такого тлумачення доповіді. Вона запропонувала об'єднати документи і вшанувати пам'ять всіх жертв голоду. Позицію Москви підтримала більшість депутатів, тому ПАРЄ вивчить наслідки голоду 30-х років на теренах всього СРСР, а не лише в Україні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини