RU

На екс-суддю, який в 2001 році звільнив Тимошенко, завели справу

20.10.2011, 15:32
На екс-суддю, який в 2001 році звільнив Тимошенко, завели справу - Фото
e6cf1e55c07c5956955699007bcb5b4e.jpg

На екс-суддю, який в 2001 році звільнив Тимошенко, завели справу
Екс-суддю Печерського районного суду Києва Миколу Замковенка, який в 2001 році звільнив Юлію Тимошенко з-під варти, прокуратура звинувачує в ряді службових злочинів. Порушено кримінальну справу. Про це пише газета Дело.

За інформацією видання, справа по Замковенку порушено в зв'язку з тим, що він, "будучи посадовою особою, постійно здійснюючи функції судової влади - правосуддя, в період з 1996-го по 2001 рік вчинив службові злочини і злочини проти правосуддя, пов'язані з використанням службового положення". Згідно з матеріалами слідства, Замковенко звинувачується в тому, що протягом вказаного періоду не забезпечив повний, всебічний і об'єктивний розгляд судових справ з дотриманням встановлених законом термінів і допустив службову недбалість, зловживання владою і службовим положенням, а також службову фальсифікацію.

"Приховуючи факти зловживання владою і службової недбалості, переслідуючи при цьому мету утриматися на посаді судді і голови Печерського районного суду Києва, Замковенко реалізовував свої кар'єристські мотиви, направлені на отримання державних нагород і відзнак", - говориться в матеріалах слідства.

У перелік злочинів, які інкримінуються екс-голові Печерського суду, входять понад десятка незаконних рішень. У більшості випадків претензії прокурорів відносяться до законності вироків, які були винесені Замковенком в 1996, 1997, 1998, 1999, 2000 роках.

У справі немає претензій до судді, пов'язаних з його рішенням про звільнення Тимошенко з-під варти в 2001 році.

Водночас, серед рішень, які стали підставою для кримінального провадження проти колишнього судді, є, наприклад, постанова Печерського суду Києва від 1999 року про порушення кримінальної справи стосовно голови правління АКБ Укрсоцбанк.

Досудове слідство у справі проти Миколи Замковенка вже завершено.

Нагадаємо, в 2004 році Апеляційний суд Києва засудив Замковенка до двох років позбавлення волі з річним випробувальним терміном. Пізніше адвокат судді Андрій Федур повідомив, що його підзахисний поніс покарання за статтею 366 Кримінального кодексу (перевищення службових повноважень) і за статтею 367 (недбалість).

Замковенко пропрацював суддею Печерського суду з 1996-го по 2001 рік, на посаді голови суду - з червня 1998-го по липень 2001 року.

24 липня 2001 року президент Леонід Кучма звільнив Замковенка з посад. Підставою для цього стало подання Вищої ради юстиції на звільнення "за порушення присяги судді". Напередодні звільнення Замковенко прийняв одне з найбільш відомих своїх рішень - про звільнення з-під арешту екс-віце-прем'єра України, лідера опозиційної партії Батьківщина Юлії Тимошенко. 27 березня 2001-го вона була випущена на волю, пробувши за гратами з 13 лютого 2001 року.

У 2001 році Тимошенко була взята під варту в зв'язку із порушенням низки кримінальних справ по обвинуваченню в дачі хабаря екс-прем'єру Павлу Лазаренку, контрабанді російського газу, фальсифікації і ухиленні від сплати податків в роки її керівництва корпорацією ЄЕСУ.

Юлія Тимошенко: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини