RU

Ніяких проектів повернення до Конституції-2004 в ВР немає - Рибак

17.02.2014, 12:33
Ніяких проектів повернення до Конституції-2004 в ВР немає - Рибак - Фото
b3c69f1eb037ffe45014db6479d256f2.jpg
Опозиція наполягає на негайному відновленні Конституції 2004 року, регіонали згодні тільки на зміни за повною процедурою з напрямком проекту до Конституційного суду і голосуванням на двох сесіях. Це питання сьогодні обговорювалося на засіданні погоджувальної ради Ради, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Лідер фракції УДАР  Віталій Кличко підкреслив, що існування нинішнього парламенту буде виправдано тільки тоді, коли він зробить три речі.

По-перше, змусить генпрокурора негайно, а не на протязі місяця, закрити кримінальні провадження проти активістів Майдану. За словами Кличка, повинні закрити всі провадження, а не тільки відкриті до 2 лютого, так як в такому випадку "влада не залишає заручників". По-друге, в Раді повинні прийняти постанову про відновлення дії Конституції 2004 року. По-третє, відповідно до Конституції 2004 року, сформувати технічний уряд реформ.

Раніше лідер фракції  Партії регіонов Олександр Єфремов заявив, що регіонали готові вносити зміни до Конституції, але тільки за повною процедурою з напрямком проекту до Конституційного суду і голосуванням на двох сесіях. Він також зазначив, що регіонали готові взяти участь у роботі комісії по зміні Конституції, яка підготувала б варіант зміни до Конституції або новий проект Конституції на базі доопрацювань Конституційної асамблеї.

Спікер Ради Володимир Рибак зазначив, що на даний момент ніяких проектів повернення до Конституції 2004 року не зареєстровано.

Лідер фракції Батьківщина  Арсеній Яценюк заявив, що апарат Верховної Ради відмовляється реєструвати два документи, які підготувала опозиція. Проект Конституційного акту та проект постанови Ради, в яких йдеться про відновлення дії Конституції 2004 року. Він заявив, що опозиція вимагає зареєструвати ці проекти і винести їх в середу на розгляд профільних комітетів, а в четвер на голосування в сесійний зал.

Нагадаємо, 10 лютого лідери депутатських фракцій обмінялися своїми пропозиціями до законопроекту про зміну Конституції. У ході їх підготовки з'ясувалося, що у фракцій Батьківщина і УДАР не збігається думка з ряду значущих статей документа.

У вересні 2010 року Конституційний суд ухвалив рішення про скасування політреформи 2004 року. Зокрема, КС ​​визнав не відповідним Конституції закон "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і прийняття.

За Конституцією 1996 року, яка набула чинності після рішення КСУ, президент має набагато більше важелів впливу на Кабінет міністрів, ніж за Основним законом зразка 2004 року.

Читайте також: Поправки до Конституції: позиції Батьківщини і УДАРу

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини