Німеччина визнала геноцид вірмен - Туреччина відкликає посла

02.06.2016, 16:01
Німеччина визнала геноцид вірмен - Туреччина відкликає посла - Фото
Фото: ЕРА
Сьогодні нижня палата парламенту Німеччини підтримала резолюцію, що визнає події 1915 року в Османській імперії геноцидом вірменського населення з боку турків. Про це повідомляє ВВС.

Проти прийняття резолюції проголосував лише один парламентарій, ще один член палати утримався.

Вірменська сторона заявила, що схвалює рішення бундестагу.

Туреччина в свою чергу заперечує, що події 100-річної давнини були геноцидом, і зазначає, що під час війни з усіх боків конфлікту були жертви.

Радіо Свобода пише, що прийнята резолюція носить символічний характер. У документі йдеться про необхідність "пам'ятати про геноцид вірмен та інших представників християнських меншин в 1915 і 1916 роках". Всього, за оцінками, тоді загинули близько півтора мільйона осіб.

Після голосування німецького парламенту Туреччина відкликала свого посла з Німеччини.

Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим заявив, що Анкара відкликає свого посла з Німеччини "для консультацій".

Офіційний представник правлячої в Туреччині Партії справедливості і розвитку Ясін Актай заявив, що прийняття документа завдає серйозної шкоди відносинам Німеччини і Туреччини.

Віце-прем'єр Туреччини Нуман Куртулмуш назвав прийняту резолюцію "історичною помилкою".

Анкара раніше попередила Берлін про те, що прийняття резолюції призведе до погіршення відносин між двома країнами. Зокрема, з відповідними заявами виступав турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган. Крім загострення відносин між Туреччиною і Німеччиною, результати голосування в Бундестазі можуть відбитися на укладеній ЄС з Анкарою угоді з питань біженців та мігрантів, які прагнуть потрапити до Європи.

В кінці травня президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що парламент країни заблокує угоду з Євросоюзом за рішенням міграційної кризи в Європі, якщо не буде прогресу в лібералізації візового режиму з ЄС.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса