RU

Нідерланди встановили, але не розкривають деталей атаки на Boeing

05.03.2015, 15:39
Нідерланди встановили, але не розкривають деталей атаки на Boeing - Фото
Фото: EPA
Поліція і прокуратура Нідерландів вже мають чітке уявлення про події, які призвели до краху малазійського Boeing рейса МН17 в Україні, але поки ці дані не розкриваються. До такого висновку прийшли журналісти нідерландського порталу NOS, в результаті власного розслідування.

Автори вказують, що поліція і прокуратура країни в процесі вивчення всіх деталей теракту постійно стикається зі втручанням спецслужб Росії. Тому Загальна служба розвідки і безпеки Нідерландів (AIVD) поки не дає ходу інформації слідства. Офіційне розслідування же, нагадаємо, проводить Міжнародна група криміналістів (JIT) під керівництвом прокуратури Нідерландів.

У слідства дві мети: встановлення істини і притягнення до відповідальності винних. Поки відомо, що Boeing був збитий ракетою, запущеною з російською установки "Бук". Екіпаж цього "Бука", швидше за все, також був російським, або працював під керівництвом російських інстукторов. Установка була завезена в Україну незадовго до трагедії. До такого висновку криміналісти дійшли після вивчення відеоматеріалів слідства і бесід з очевидцями.

Таким чином, з першою метою розслідування є певна ясність. Неясно поки, чи будуть притягнуті до відповідальності винуватці. NOS вказує, що для судового розгляду поки не вистачає доказів - складно встановити особисту участь кожного підозрюваного.

Куди подівся цей "Бук" і його екіпаж? Слідчі не виключають, що Росія могла видати солдатам нові документи, що встановлюють особу, та ліквідувати старі. Або навіть ліквідувати сам екіпаж.

"Чи приймає Росія участь у розслідуванні? На жаль, так, - пишуть нідерландські журналісти. - Безсумнівно, є серйозні свідчення того, що секретні служби РФ постійно намагаються зламати і проникнути в комп'ютерні системи поліції і прокуратури".

Смартфони і лептопи, які нідерландські слідчі використовували в Україні, і які мали контакт з місцевими інтернет-мережами, довелося знищити, оскільки вони були заражені шпигунським софтом. У деяких випадках довелося видалити навіть домашні мережі поліцейських службовців, оскільки вони піддавалися атакам хакерів, укладає NOS.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини