МЗС відреагував на рішення Сенату Франції про санкції проти РФ

09.06.2016, 18:09
 МЗС відреагував на рішення Сенату Франції про санкції проти РФ - Фото
d25de742fea9a1dcf1c51003da852cc5.jpg

У МЗС пояснили, що санкції проти РФ були введені "за грубе порушення Статуту ООН - незаконну анексію Криму і військову агресію проти України"

Міністерство закордонних справ України прокоментувало ухвалення верхньою палатою парламенту Франції резолюції про пом'якшення санкцій проти Росії. Відповідну заяву оприлюднила прес-служба МЗС.

Дипломати заявили, що усвідомлюють, що документ французького Сенату є декларативним і не має зобов'язуючого характеру. У той же час, вони підкреслили, що повага до суверенітету і територіальної цілісності інших держав є одним з фундаментальних принципів міжнародного права.

"Порушення цих принципів ніколи не терпілося міжнародною спільнотою, але гостро каралося із застосуванням всіх міжнародно-правових інструментів, в тому числі санкцій", - йдеться в повідомленні.

У МЗС пояснили, що санкції проти РФ були введені "саме за грубе порушення Статуту ООН і міжнародного права - незаконну анексію Криму і військову агресію проти України".

"Підкреслюємо: введені проти Росії міжнародні санкції стали наслідком дій проти суверенної держави і мають на меті повернути РФ в міжнародно-правовий простір", - відзначили в МЗС.

"Резолюція Сенату Франції із закликом до поступового пом'якшення санкцій свідчить про недостатнє усвідомлення сенаторами глибини порушення Росією міжнародного права. Росія продовжує бойові дії на Донбасі, в результаті чого продовжують гинути громадяни України, і проводить репресивну політику в окупованому Криму, перш за все, щодо кримських татар", - заявили в міністерстві.

У МЗС зазначили, що перераховані вище факти не дають підстав для перегляду або скасування введених відносно РФ санкцій.

"Розраховуємо, що Франція - як одна з держав-гарантів суверенітету і територіальної цілісності України відповідно до Будапештського меморандуму 1994 року і активний учасник Нормандського процесу - буде твердо залишатися на позиціях міжнародного права і поваги до європейських цінностей і надалі буде підтримувати міжнародні зусилля з метою припинення агресії РФ по Україні".

Вчора, 8 червня, верхня палата парламенту Франції (сенат) підтримала звернення до уряду країни з проханням поступово згорнути економічні санкції, введені Євросоюзом проти Росії.

Читайте також: Сенат Франції про пом'якшення санкцій: хочемо стимулювати Росію


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить