RU

МЗС України сподівається, що Польща не засуджуватиме ОУН і УПА

23.04.2013, 14:12
МЗС України сподівається, що Польща не засуджуватиме ОУН і УПА - Фото
Євген Перебийніс
Прийняття польським Сеймом постанови про визнання ОУН-УПА злочинними організаціями, "котрі скоїли геноцид польського населення східних областей у 1939-1947 роках", не відповідатиме високому рівню українсько-польських стратегічних відносин. Про це повідомив сьогодні на брифінгу в.о. директора інформаційного департаменту МЗС України Євген Перебийніс, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Гіпотетичне прийняття польським парламентом цієї постанови не відповідатиме високому рівню українсько-польських стратегічних відносин, а також домовленостям, які були досягнуті в рамках переговорів двох президентів", - сказав Перебийніс.

Він також зазначив, що Україна зацікавлена ​​і робить все для того, щоб з честю вшанувати пам'ять жертв українсько-польського протистояння в роки Другої світової війни. Він також висловив переконання, що і польська, і українська сторона повинні докласти зусиль для того, щоб уникнути політизації питань трагічних сторінок в історії наших держав. "Це необхідно зробити задля утвердження історичної правди і справедливості дружніх і партнерських відносин наших народів", - додав Перебийніс.

Нагадаємо, у Сеймі Республіки Польща  зареєстровано проект постанови про визнання Організації українських націоналістів та Української повстанської армії злочинними організаціями, які вчинили геноцид польського населення в 1939-1947 роках на території сучасної України. Проект постанови було зареєстровано 11 квітня нинішнього року.

Документом пропонується визнати Організацію українських націоналістів, Українську повстанську армію, дивізію Ваффен СС "Галичина" і українську поліцію на німецькій службі злочинними організаціями. При цьому автори проекту постанови зазначають, що в цьому злочині геноциду звинувачується не весь український народ, але лише зазначені політичні і збройні формування.

Під час Другої світової війни на Волині відбувалися етнічні чистки польського та українського населення, що здійснювалися як Українською повстанською армією, так і польською Армією Крайовою. Внаслідок цих подій загинуло десятки тисяч поляків і тисячі українців.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини