RU

МЗС України нагадав РФ про положення Будапештського меморандуму

11.03.2015, 16:14
МЗС України нагадав РФ про положення Будапештського меморандуму - Фото
Євген Перебийніс
Україна застерігає російську сторону від вільного трактування Будапештського меморандуму і закликає РФ в повному обсязі виконати взяті на себе зобов'язання. Про це сьогодні на брифінгу повідомив речник МЗС Євген Перебийніс.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Перебийніс нагадав, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на прес-конференції оголосив про відсутність зобов'язань Росії, відповідно до меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року.

Перебийніс звернув увагу на пункти 1, 2 і 3 Будапештського меморандуму, відповідно до яких РФ підтвердила зобов'язання: поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України; утримуватися від загрози силою або її використання проти територіальної цілісності та політичної незалежності України, "і що ніяка її зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або яким-небудь іншим способом, згідно зі статутом ООН"; утримуватися від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету, і таким чином отримати будь-які переваги.

"Усі ці зобов'язання були порушені Росією. Хотіли б застерегти російську сторону від вільного трактування міжнародного документа і поширення неправдивої інформації. Закликаємо Росію в повному обсязі виконати всі взяті на себе зобов'язання, відповідно до Будапештського меморандуму", - зазначив Перебийніс.

Нагадаємо, раніше глава МЗС РФ Сергій Лавровна прес-конференції після зустрічі з главою МЗС Іспанії Хосе Мануель Гарсія-Маргальо заявив, що ніяких інших зобов'язань, крім незастосування ядерної зброї проти України, ні РФ, ні інші країни, які підписали Будапештський меморандум, не брали.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини