RU

МЗС України: До санкцій США ще далеко

25.09.2012, 15:30
МЗС України: До санкцій США ще далеко - Фото
d9c56d545856c2fff5c44f4443a663a9.jpg
Міністерство закордонних справ України вважає передчасним обговорення візового бойкоту для українських політиків у зв'язку з резолюцією Сенату США щодо Юлії Тимошенко і запевняє, ніякі санкції до України не обговорюються. Про це сказав сьогодні журналістам на брифінгу директор департаменту інформаційної політики Олег Волошин.

"Я не готовий обговорювати це питання, оскільки від того документа, який був прийнятий до реального введення якихось обмежень на видачу віз настільки колосальну відстань, що давайте поживемо-почекаємо", - зазначив Волошин. Він підкреслив, що ключовим пунктом у цьому питанні стане проведення виборів в Україні.

Волошин підкреслив, що за історію відносин України і США був цілий ряд випадків, коли українські громадяни мали проблеми з американськими візами. "Це не було пов'язано з політикою. Це було пов'язано з тим, що вони були причетні до певних кримінальних формувань або відмивання грошей. Я думаю, що ми всі як громадяни були зацікавлені, щоб ті, хто в Україні є корупціонерами, мали проблеми. Але політично мотивована видача чи невидача віз - неприйнятна в принципі. Хоча на сьогоднішній день це питання не стоїть", - додав він

Волошин підкреслив, що МЗС України відома позиція Державного департаменту США з цього питання. "Представники МЗС Америки заявили, що введення санкцій відносно України ні в якій формі не обговорюється", - сказав він.

Нагадаємо, раніше американський Сенат схвалив резолюцію, в якій закликає Державний департамент ввести візові санкції щодо осіб, відповідальних за позбавлення волі Юлії Тимошенко і жорстоке поводження з нею, а також за засудження інших політичних лідерів.

Крім того, Сенат закликав уряд України звільнити Тимошенко, забезпечити їй належний доступ до медичної допомоги, а також провести парламентські вибори справедливо і прозоро, відповідно до стандартів ОБСЄ, в якій Україна буде головувати в 2013 році. Сенат США також відзначив, що подальше утримання Тимошенко в тюрмі ставить під загрозу відносини між США і Україною.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини