RU

МЗС: Україна просить ОБСЄ моніторити ситуацію в ОРДЛО і Криму

20.09.2016, 12:52
МЗС: Україна просить ОБСЄ моніторити ситуацію в ОРДЛО і Криму - Фото
dc02c96d336df6ab0e410e2df893fe8f.jpg
МЗС України просить Спеціальну і моніторингову місію ОБСЄ і ООН проводити необхідний моніторинг ситуації із забезпеченням прав громадян України на окупованих територіях Криму і Донбасу. Про це повідомляє прес-секретар МЗС Мар'яна Беца.

"Під час щорічної наради з огляду виконання зобов'язань держав-учасниць ОБСЄ у Варшаві 19-30 вересня делегація України буде звертати увагу на загрози безпеці та правам людини, які стали наслідком тривалої агресії Росії проти України", - сказала Беца.

В ході офіційного відкриття делегація України заявила рішучий протест з проведення Росією 18 вересня виборів до Держдуми на окупованій території Автономної Республіки Крим, а також закликала країни-учасниці ОБСЄ до солідарності з Україною. "Україна вважає такі вибори нелегітимними і нікчемними, які порушують українське законодавство і міжнародне право", - зазначила Беца.

За її словами, особливий акцент було зроблено на необхідності здійснення з боку інститутів ОБСЄ, ООН та інших міжнародних організацій постійного моніторингу ситуації із забезпеченням прав громадян України на окупованих територіях Криму і Донбасу.

"Делегація України також висловила протест у зв'язку з незаконними діями Росії проти українських політичних в'язнів - Олега Сенцова, а, Олександра Кольченка та інших українських громадян, які незаконно утримуються в РФ, і закликала держави-учасники використовувати всі наявні міжнародні правозахисні інструменти з метою їх негайного звільнення" , - підкреслила Беца.

МЗС Польщі не визнає результати нелегітимних виборів до Держдуми в окупованому Криму.

19 вересня повідомлялося, що ПАРЄ не визнає результати псевдовиборів в окупованому Криму.

Франція не визнає результатів псевдовиборів в Держдуму РФ в окупованому Криму.

Україна засуджує організацію Росією виборів в анексованому Криму, а легітимність Держдуми поставлена ​​під сумнів.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров назвав показовим те, що кримські татари бойкотували псевдовибори в Держдуму.

Вище керівництво України закликало світову спільноту взагалі не визнавати вибори в РФ, які проходять сьогодні, через включення російською владою окупованого Криму і Севастополя в федеральний округ.

На вчорашніх виборах в Держдуму зафіксована рекордно низька явка в історії РФ.

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси. 
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини