RU

МЗС: Україна не постачає зброю до Сирії

10.09.2013, 12:36
МЗС: Україна не постачає зброю до Сирії - Фото
7160396dedd2543dd5bc3657f3ab7480.jpg
Міністерство закордонних справ України спростовує повідомлення у ЗМІ про нібито поставки з території України до Сирії вантажів військового призначення. Про це сказано в заяві МЗС України.

"Щодо опублікованої в американській газеті Washington Post статті "Росія поставляє озброєння до Сирії через український порт "МЗС України відповідально заявляє, що протягом 2012-2013 років ніяких поставок або транзиту з РФ територією нашої держави товарів військового призначення в Сирію не здійснювалося" , - підкреслили в зовнішньополітичному відомстві.

"Позиція нашої держави щодо сирійського конфлікту недавно була в черговий підтверджена президентом України - ми виступаємо за якнайшвидше припинення кровопролиття і відстоюємо необхідність вирішення конфлікту виключно політико - дипломатичними засобами" , - заявили в МЗС.

"Україна також заявляє про свою глибоку стурбованість у зв'язку з отриманням переконливих свідчень, що в Сирії було застосовано хімічну зброю, що призвело до численних людських жертв. Такі дії є грубим порушенням норм міжнародного права" , - сказано в повідомленні. "Одним з прикладів відповідального підходу України до вирішення сирійської кризи стало добровільне і повне припинення нашою державою ще з травня 2011 року військово-технічного співробітництва з Сирією" , - додали в МЗС.

Нагадаємо, раніше в Washington Post  з'явився матеріал, у якому стверджувалося, що український спецпорт Октябрськ в Миколаївській області є одним з ключових пунктів на шляху постачань зброї російського виробництва в Сирію і десяток інших "гарячих " точок планети.

Видання зазначає, що порт Октябрськ в роки " Холодної війни " був ключовим пунктом поставок радянської зброї союзникам СРСР. Місто залишилося закритим і зараз, і хоч він розташований на території України, заправляють у ньому росіяни. За інформацією аналітиків, для переправлення зброї в порти Сирії використовуються як невеликі кораблі, що ходять під прапорами Сирії та Лівану, так і величезні суховантажі, в тому числі що належать російським і українським підприємцям.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини