RU

МЗС Угорщини про український закон про освіту: Ніж в спину

08.09.2017, 10:44
МЗС Угорщини про український закон про освіту: Ніж в спину - Фото
Петер Сійярто (фото - EPA)

МЗС Угорщини розкритикував норму прийнятого Верховною Радою закону про освіту щодо навчання мовами нацменшин, назвавши її "ножем в спину" через нібито ущемлення прав угорської меншини в Україні. Відповідну заяву глави зовнішньополітичного відомства Петера Сійярто опубліковано на угорському урядовому порталі.

"Україна встромила Угорщині ніж в спину, внісши поправку до закону про освіту, яка сильно порушує права угорської меншини", - сказав глава МЗС, зазначивши, що офіційний Будапешт вважає це "ганьбою".

"Це ганебно, що країна, яка прагне розвивати дедалі тісніші відносини з Євросоюзом, прийняла рішення, яке повністю суперечить європейським цінностям. Це неприйнятно, що Україна позбавила угорців права на навчання їхньою рідною мовою в школах і університетах, залишивши їм таку можливість тільки в дитячих садках і початкових школах", - наголосив Сійярто.

За його словами, поправка до освітнього закону "ставить під загрозу діяльність більшості шкіл Закарпаття".

"Уряд Угорщини докладе зусиль на різних європейських форумах, щоб нові норми не набули чинності", - додав міністр.

Будапешт "кілька разів роз'яснював" Києву, що поправка "сильно порушує угорські інтереси", однак Україна це проігнорувала, нарікає Сійярто.

"Це було зроблено, незважаючи на те, що в останні роки Угорщина надала Україні кілька форм допомоги, які мали принципове значення для процесу євроінтеграції, а також для соціальної ситуації і сфери безпеки в Україні", - зазначив глава МЗС.

7 вересня 2017 року стурбованість з приводу норми закону України про освіту, що стосується навчання мовами нацменшин, висловила Румунія.

5 вересня Рада схвалила реформу освіти. У мовному питанні депутати зійшлися на тому, що представники нацменшин зможуть отримувати освіту рідною мовою нарівні з державною в дошкільних закладах і початковій школі, представники корінних народів - в дошкільних установах і середній школі. На подальших стадіях навчання передбачено можливість вивчення мови корінного народу або нацменшини як окремого предмета.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини