RU

МЗС Росії заявив про тиск ЄС на країни Східного партнерства

19.11.2013, 17:19
МЗС Росії заявив про тиск ЄС на країни Східного партнерства - Фото
Сергій Лавров (фото - ЕРА)
Європейський Союз чинить тиск на країни Східного партнерства, ставлячи їх перед вибором між Росією і європейською інтеграцією. Про це 19 листопада заявив голова МЗС РФ Сергій Лавров.

"Якщо вже порівнювати цю нашу чесну і товариську позицію з тим, що роблять деякі представники Європейського Союзу, то, напевно, з того боку виявляється якраз достатньо безпардонний тиск на фокусну державу, і робиться заява типу - ви повинні вибирати: або назад в темне минуле, або з нами у світле майбутнє", - цитує Лаврова російське видання Новий час.

За словами міністра, "ніхто ніколи з Євросоюзу не вимовив тієї фрази, з якою ми починаємо виклад своєї позиції щодо до Східного партнерства". "Це суверенний вибір кожної конкретної держави. Жоден єврочиновник такої фрази не вимовив. Вони кажуть: ви повинні зробити вибір, але вибір на користь Євросоюзу, інакше ви пропадете", - зазначив він.

Нагадаємо, на саміті у Вільнюсі 28-29 листопада Євросоюз планує парафувати угоди про асоціацію з Молдовою і Грузією і підписати угоду про асоціацію з Україною.

Раніше комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле  висказав критику на адресу Росії за спробу "покарати країни за зближення Брюсселем" . Фюле під час виступу в Європейському парламенті у Страсбурзі заявив, що будь-які погрози Росії, пов'язані із самітом у Вільнюсі, є неприйнятними. Також ЄС критикував Москву за позицію щодо Вірменії та за торгові війни з Україною.

Досьє на Сергія Лаврова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини