МЗС про автономію для угорців: Спекуляції на користь Кремля

22.03.2017, 12:51
МЗС про автономію для угорців: Спекуляції на користь Кремля - Фото
1a04a5a17f2d2ca29ea62e7624cbf68b.jpg

Угорський віце-прем'єр Жолт Шем'єн неодноразово заявляв про "автономії" для закордонних угорських громад, в тому числі на території заходу України

Кремль використовує питання нацменшин в сусідніх країнах для нагнітання атмосфери недовіри і нерозуміння, а тому заяви, які дозволив собі віце-прем'єр-міністр Угорщини Жолт Шем'єн, не відповідають інтересам українців і угорців. Про це йдеться в офіційній реакції зовнішньополітичного відомства.

20 березня 2017 року Шем'єн на презентації книги "Права меншин. Представлення інтересів. Автономність" заявив, що "держави зацікавлені в асиміляції угорців, а ми зацікавлені в тому, щоб її зупинити і зберегти угорську ідентичність". Раніше він говорив про те, що угорці, які проживають в Закарпатті, "повинні діяти" відповідно до цих принципів.

"З подивом сприйняли публічні заклики віце-прем'єр-міністра Угорщини Жолта Шем'єнf до створення автономій угорської меншини в сусідніх країнах", - заявили в МЗС.

У прес-службі відомства зазначили, що Угорщина "завжди була і є" важливим партнером для України, і остання "високо цінує дружній характер двосторонніх відносин і високий рівень конструктивної співпраці".

У міністерстві розраховують, що позиція поваги територіальної цілісності, суверенітету і Конституції України і надалі залишиться в основі добросусідських відносин держав.

"Будь-які спекуляції на цю тему не відповідають інтересам наших двох країн і народів і, сподіваємося, не відображають офіційну позицію Будапешта... Завдяки багаторічним зусиллям української влади та угорської громади рівень забезпечення культурних, релігійних та освітніх потреб етнічних угорців в Україні в багатьох сенсах є прикладом для інших країн регіону", - підсумували в МЗС.

Читайте також: МЗС України просить Угорщину не підігрувати пропаганді Кремля

Раніше про "необхідність" надання угорцям України подвійного громадянства і автономії неодноразово заявляв прем'єр Угорщини Віктор Орбан.

У Закарпатській області, за останніми оцінками, проживає близько 100 тисяч етнічних угорців.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих