RU

МЗС нагадав світу про війну в Україні: визначенню агресії 42 роки

14.12.2016, 12:55
МЗС нагадав світу про війну в Україні: визначенню агресії 42 роки - Фото
РСЗВ Град на озброєнні окупантів (скріншот з відеозапису)
Дії путінської Росії щодо України - це неспровокована військова агресія, визначення якої дано відповідною резолюцією Генасамблеї ООН ще в 1974 році. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ з нагоди 42-ї річниці прийняття згаданого вище документа.

"Російська Федерація не тільки порушила суверенітет, територіальну цілісність і політичну незалежність України, а й створила загрозу міжнародному миру і безпеці в цілому. Такі дії є тяжким злочином проти міжнародного світу, який тягне за собою міжнародно-правову відповідальність РФ як держави і міжнародну кримінальну відповідальність її вищого керівництва", - сказали в МЗС.

Як зазначили у відомстві, РФ є стороною міжнародного збройного конфлікту, що триває на території України, а Кремль несе повну відповідальність за його планування, підготовку, розв'язування та ведення, а також за спричинені ним численні жертви, матеріальні збитки і руйнування.

Читайте також: Екс-глава МЗС Польщі: РФ готувалася до агресії більше 10 років

"Ніякі міркування політичного, економічного або військового характеру не можуть служити виправданням віроломної російської агресії, а війна не може бути засобом ведення політики в XXI столітті", - підкреслили дипломати.

МЗС України подякував країнам ООН за "послідовну і потужну" підтримку, надану країні для протидії російській агресії і подолання її наслідків.

"Розраховуємо на посилення міжнародного тиску на РФ для припинення агресії, повного виведення з території України регулярних збройних сил РФ, підконтрольних їй незаконних збройних формувань і найманців, зброї і військової техніки, які були розміщені на території Криму або незаконно передані терористичним організаціям ДНР і ЛНР, і скасування всіх актів, що мають на меті "легалізацію" спроби анексії Кримського півострова, а також для його подальшої деокупації", - підсумували дипломати.

Читайте також: Кремль виправдовує подальшу агресію проти України - МЗС

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини