МЗС Білорусі викликав українського дипломата у справі Гриба

31.08.2017, 17:12
МЗС Білорусі викликав українського дипломата у справі Гриба - Фото
Глава МЗС Білорусі Володимир Макей (фото - ЕРА)
МЗС Білорусі викликав українського радника-посланника посольства України Валерія Джигуна, щоб довести "безперспективність загроз і неприйнятність висловлювань", які прозвучали вчора з вуст заступника глави МЗС України Олени Зеркаль. Про це  TUT.BY повідомив прес-секретар МЗС Білорусі Дмитро Мирончик.

Вчора, коментуючи зникнення на території Білорусі українського громадянина Павла Гриба, Зеркаль сказала, що Білорусь поводиться як партнер тільки на словах. За її словами, вирішуючи питання про підтримку Білорусі в СОТ, Україна повинна економічні питання розглядати в комплексі з питаннями безпеки громадян України в Білорусі.

Мирончик зазначив, що з 29 серпня по запросу посольства України правоохоронні органи Білорусі - Генпрокуратура, МВС, СК, КГБ і прикордонного комітету - на всій території країни ведуть пошуки Павла Гриба, а зібрана інформація узагальнюється і готується для передачі українській стороні.

"Люди, на жаль, зникають з різних причин - і з власної волі або дурості, і в результаті зловмисних дій третіх сил. Якщо за 19-річним молодим хлопцем не встежили його батьки і влада власної країни, то це ще не привід валити з хворої голови на здорову. Точно не по-партнерськи через добу після офіційного прохання про допомогу звинувачувати в чому-небудь країну, яка без її відома була обрана місцем не то романтичного побачення, не то конспіративній зустрічі ", - сказав представник МЗС Білорусі.

Мирончик вважає, що також недоречно, "користуючись справою Гриба як приводом, публічно погрожувати Білорусі, а через Білорусь ще і її партнерам по ЄАЕС - Вірменії, Казахстану, Киргизстану та Росії - "нав'язати свої інтереси "в економічній сфері".

28 серпня 2017 офіцер запасу Ігор Гриб повідомив, що його 19-річного сина Павла в Гомелі (Білорусь) викрали співробітники ФСБ РФ. Український консул в Мінську Олександр Новосьолов заявив, що в слідчих ізоляторах МВС Білорусі немає зниклого на території цієї країни українця.  За даними ЗМІ, Гриб може перебувати в управлінні ФСБ в Краснодарі.

За фактом зникнення Гриба було відкрито кримінальне провадження.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю