RU

МЗС "ускладнює" українським журналістам спрощений візовий режим

17.07.2008, 11:09

Міністерство закордонних справ України "поділило" українських журналістів на тих, хто підлягає і тих, хто не підлягає спрощеному візовому режиму з Євросоюзом. Право на безкоштовну та полегшену видачу дозволів на подорож у Шенген мають тільки ті працівники ЗМІ, які входять до Національного союзу журналістів або інших професійних організацій, перелік яких визначено окремо .

Процес видачі українським журналістам шенгенських віз залишається складним та не безкоштовним. Про це розповідає багато працівників мас-медіа, які останнім часом зверталися за дозволами на в'їзд, зокрема, до Посольства Німеччини в Україні. Там неофіційно повідомили, що український МЗС та іноземні держави у січні цього року ухвалили додаток до Угоди про спрощений візовий режим між Україною та Європейською спільнотою. Згідно з цим додатком, консульства визнаватимуть лише ті посвідчення журналістів, що були видані Національним союзом журналістів України, - повідомляє "Deutsche Welle".

Керівник прес-служби МЗС Василь Кирилич з цього приводу зазначив, що до Посольства потрібно подавати документ, який засвідчує журналістську діяльність. "Тут ідеться не лише про Національний союз журналістів. Там є п'ять або, може, вже і більше установ, уповноважених засвідчувати, що ви здійснюєте журналістську діяльність", - зауважив він. Проте, більшість журналістів, із чим погоджується і В. Кирилич, не перебуває в яких-небудь професійних союзах. У такому випадку, з них буде стягуватися візовий збір 35 евро. Із членів союзів - ні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини