RU

МЗС України поінформує керівництво ЧФ про передислокацію військової техніки

13.08.2008, 16:42

Міністерство закордонних справ України повідомить Російській Федерації, зокрема, керівництву Чорноморського флоту РФ (ЧФ РФ) про прийняття Указу Президента, яким передбачається порядок передислокації військової техніки ЧФ РФ. Про це сьогодні на брифінгу сказав перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак.

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О. Шлапак зауважив, що оскільки Указ було підписано сьогодні вдень, поки що не встигли повідомити про його прийняття керівництву Чорноморського флоту. Але, за словами О. Шлапака, керівництво ЧФ і Росії буде поінформовано про підписання цього Указу спеціальною нотою.

О. Шлапак також зазначив, що цей Указ відповідає нормам угоди про перебування Чорноморського флоту РФ на території України, підписаного в 1999 році. За його словами, у цій угоді є пункт 15, який свідчить, що переміщення військової техніки та військових за межі місць дислокації має узгоджуватися з компетентними органами України.

Перший заступник глави Секретаріату також нагадав, що у 1999 році було прийнято постанову уряду, яка передбачала порядок переміщення через кордон України кораблів та літаків ЧФ РФ. Але, за словами О. Шлапака, ця постанова уряду має кілька недоліків. Зокрема, вона передбачає лише характер повідомлення, а не узгодження виходу кораблів та літаків Чорноморського флоту за межі своєї дислокації. Крім того, такий порядок, прописаний у цій постанові, передбачає лише узагальнений та спрощений порядок перетину кордону. Водночас, О. Шлапак наголосив, що прийнятий сьогодні Указ Президента, передбачає більш чіткий порядок виходу кораблів та літаків за межі місць дислокації, а також передбачає відповідальність у разі порушення цього порядку.

Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенка своїми указами увів в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України про питання перетину державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями (суднами забезпечення) та літальними апаратами Чорноморського флоту РФ, який перебуває на території України, і рішення РНБО про ситуацію навколо пересування, пов'язаного з діяльністю військових формувань ЧФ РФ поза місцями їхньої дислокації на території України.

Досьє на Олександра Шлапака >>>

Про перебування Чорноморського флоту Росії в Криму >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини