RU

МЗС України підтримує заяву ЄС щодо Кавказу

02.09.2008, 12:24

Україна підтримує прийняту вчора на Самміті Європейського союзу заяву щодо визнання Російською Федерацією незалежності Абхазії та Південної Осетії. Про це заявив заступник Міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв.

"Ми цілком підтримуємо ухвалене рішення. Ми розглядаємо цю заяву, як попередження РФ щодо потенційного невиконувача мирного плану, що його було запропоновано французьким Президентом. Ми виходимо із того, що ця заява є адекватною, своєчасною і сподіваємося, що вона буде виконаною", - відзначив К. Єлісєєв, слова якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Також заступник міністра наголосив, що заява ЄС повністю збігається із позицією України щодо визнання Росією незалежності Абхазії і Південної Осетії. За його словами, у цій заяві чітко засуджується визнання незалежності самопроголошених республік. "У цій заяві наголошено на необхідності скликання найближчим часом донорської конференції для відновлення та реконструкції Грузії", - відзначив він.

Крім того, К. Єлісєєв додав, що Україна буде співпрацювати з ЄС щодо мирного врегулювання ситуації навколо Абхазії та Південної Осетії, однак вважає, що санкції проти різних держав не можна застосовувати безпідставно і закликає не демонізувати РФ.

Нагадаємо, ЄС засудив визнання Росією незалежності Абхазії та Південної Осетії і закликав інші країни не робити цього. Про це йдеться у ухваленій напередодні підсумковій декларації самміту глав держави та урядів Євросоюзу.

Детальніше про конфлікти на грузинському кордоні >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини