RU

МЗС України називає головну проблему українсько-російських відносин

24.10.2008, 15:34

Головною проблемою українсько-російських відносин є застосування російською стороною принципу нерівноправності. Про це заявив директор Першого територіального департаменту МЗС України Леонід Осаволюк.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Л. Осаволюк зазначив: "Головною проблемою наших відносин є небажання нашого партнера розвивати наші відносини на рівноправних умовах. Все це якраз і розвивається під призмою домінування комплексу старшого брата".

Крім того, за його словами, ще однією проблемою в двосторонніх відносинах України і РФ є недотримання російською стороною норм міжнародного права двосторонніх угод. Л. Осаволюк сказав, що "часто простежується суцільна зневага двосторонніми домовленостями і договорами". "Дуже часто декларується, що Росія може змінити своє ставлення до України за певних умов. Зокрема йдеться про відмову від української мови, української історії, культури, суверенітету тощо. Це питання постійно вісить над нашими партнерами на всіх раундах перемовин", - наголосив він.

Директор департаменту МЗС також звернув увагу на те, що російська сторона вдається до "елемента шантажу". Такий підхід, за його словами, було застосовано і під час закінчення дії Великого договору. "Росія заявляла, що може відмовитися від продовження цього договору, якщо Україна не виконає ряд умов", - нагадав він.

Також, за словами Л. Осаволюка, Росія часто застосовує принцип подвійних стандартів. "Зокрема це стосується постачань зброї в Грузію. Росія звинувачує Україну в таких постачаннях, хоча сама вже декілька років здійснює постачання в зону конфлікту - Абхазію та Південну Осетію, попри те, що там діє заборона на такі постачання, - резюмував Л. Осаволюк.

Про непрості взаємовідносини Києва і Москви у статті "Росія готує окупацію України?" >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини