RU

МЗС: Слова Путіна про війну не заслуговують коментарів

21.12.2010, 14:55
МЗС: Слова Путіна про війну не заслуговують коментарів - Фото
ba6346feb05e1f0ee47f45c5ab3d0eef.jpg

МЗС: Слова Путіна про війну не заслуговують коментарів

Заява Прем'єр-міністра Російської Федерації Володимира Путіна (на фото) про те, що внесок України у перемогу в Великій Вітчизняній війні був незначним, не є офіційною позицією російської сторони, і тому не заслуговує коментарів на державному рівні з боку України. Про це заявив сьогодні на брифінгу начальник Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин, відповідаючи на відповідне питання журналістів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О.Волошин наголосив, що Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяву В.Путіна, хоч більшість і звинуватила МЗС у відсутності офіційної позиції. "Але ми не дискутуємо з Володимиром Путіним, оскільки у нас немає підстав вважати, що те, що він сказав у цьому конкретному контексті, є елементом державної політики. В жодному внутрішньоросійському документі ні разу під час двосторонніх перемовин з російською стороною ніхто не ставив під сумнів внесок України у перемогу в Великій Вітчизняній війні. Тому ми вважаємо для себе зайвим на офіційному рівні від імені держави реагувати на роздуми", - пояснив він.

Водночас О.Волошин наголосив, що позиція України загалом полягає у тому, що перемога у ВВВ - це перемога всіх без винятку народів Радянського Союзу. "Всі вони, а не тільки росіяни, переможці, і ми вшановуємо ветеранів незалежно від їхньої національності і походження. Це принципова позиція. Це все одно що дискутувати, якби хтось сказав, що Україна не незалежна держава або що земля обертається навколо Місяця, а не навпаки. Є очевидний факт: український народ зробив один із вирішальних внесків для перемоги, що було, зокрема, підтверджене тим, що УССР стала однією з країн-засновниць ООН", - додав він.

О.Волошин також зазначив, що МЗС не збирається штучно політизувати ситуацію і втягуватися у дискусію, для якої немає підстав. Він також запевнив, що думку В.Путіна не розділяє більшість російських громадян. О.Волошин наголосив, що МЗС України розрізняє офіційні політичні заяви, які вимагають реагування, від "просто реплік".

"Я категорично проти дипломатії прес-служб, коли все, що відбувається у Російській Федерації, відразу стає новиною номер один в Україні. Я впевнений, що якби хтось в Україні навіть на дуже високому рівні сказав щось подібне про внесок Росії, це взагалі не стало б новиною, це ми всі перетворюємо в новини, і від цього комплексу неповноцінності нам треба позбуватися", - наголосив він.

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр РФ В.Путін заявив, що Росія перемогла б у Великій Вітчизняній війні і без участі України. Про це він сказав під час "прямої лінії" з громадянами РФ, коментуючи питання, що Росія і Україна навряд чи б перемогли у ВВВ, якби були різними державами.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Володимир Путін: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини