RU

МЗС: Реакція на вирок Тимошенко була очікуваною

13.10.2011, 08:20
МЗС: Реакція на вирок Тимошенко була очікуваною - Фото
e574f74eea6ca76a175d674eef9d1e09.jpg

МЗС: Реакція на вирок Тимошенко була очікуваною

Директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин вважає, що реакція західного суспільства на обвинувальний вирок екс-прем'єру України Юлії Тимошенко була очікуваною, але для української дипломатії - це питання внутрішньої політики. Про це він заявив в ефірі 5 каналу.

"Ми, загалом, реакцію, не тільки США, але і багатьох інших наших партнерів, в принципі, вважаємо досить очікуваною, оскільки відповідні емоції не могли не запанувати. Дійсно, вони заздалегідь говорили, нікому не подобався цей кримінальний процес. Проте є рішення суду, є механізми його оскарження, згідно з українським законодавством", - заявив Волошин.

Зі слів Волошина, для української дипломатії справа Тимошенко - це питання внутрішньої політики. "Ми на сьогоднішній день робимо все можливе, щоб це не стало проблемою зовнішньої політики", - додав він.

Волошин зазначив, що вирок був винесений в рамках існуючого законодавства, і Юлія Тимошенко мала той же обсяг прав, як і всі громадяни України - обвинувачення їй було висунуто за діяльність в якості держслужбовця і ніяк її ніхто не звинувачував в політичних заявах або діях. Тому обвинувачення в згортанні демократії не мають підстав. "Ми намагаємося пояснити нашим партнерам в США, в Європейському Союзі, що в даному конкретному випадку - те занепокоєння, яке вони висловлюють, не має підстав. Влада ходить на ефіри, влада дискутує з суспільством, ми бачимо багатотисячні мітинги, ми бачимо активну діяльність опозиції - в Україні існує конкурентна плюралістична демократія", - пояснює Волошин.

Також Волошин зазначив, що даною ситуацією скористалися ті країни ЄС, які ніколи не були прихильниками європейської інтеграції України. "У чому правда - в тому, що ті, хто в принципі не хочуть бачити Україну в Європейському Союзі, сьогодні користуються своїм випадком, щоб заткнути рот друзям України, які дійсно її там бачать, в Євросоюзі, і сказати - ця країна не заслуговує бути членом ЄС", - додав Волошин.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Великобританії Уїльям Хейг заявив, що вирок, винесений Тимошенко, може стати серйозною перешкодою для підписання і ратифікації угоди про асоціацію і глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини