RU

МЗС про спецоперації Ізраїлю: Для протесту поки немає підстав

30.03.2011, 12:50
МЗС про спецоперації Ізраїлю: Для протесту поки немає підстав - Фото
cc32b802bfad1f6ba6be03db92e6321b.jpg

МЗС про спецоперації Ізраїлю: Для протесту поки немає підстав

Міністерство закордонних справ України поки не розглядає можливість винесення ноти протесту в зв'язку з інформацією про спецоперації спецслужб Ізраїлю на території України. У МЗС все ще чекають офіційних пояснень від Посольства Ізраїлю щодо інциденту. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив глави інформаційного департаменту МЗС України Олег Волошин.

"МЗС України раніше попросив ізраїльського Посла надати офіційні пояснення щодо факту поширення інформації про те, що громадянин Палестинської Автономії, який мав статус біженця в Україні, перебуває на території Ізраїлю", - наголосив О.Волошин.

До того ж, за його словами, відповідь досі не була отримана. "Як правило, у таких ситуаціях немає термінів - це питання етики і відносин", - сказав він.

Відповідаючи на питання, чи розглядалася можливість винесення протесту діям Ізраїлю на території України, в МЗС зазначили, що для цього поки немає підстав, оскільки станом на сьогоднішній день, у МЗС немає яких-небудь фактів, які підтверджують протиправні дії ізраїльських спецслужб. "Треба розуміти, що йдеться не про громадянина України. Є ситуація, є заява дружини Дірара Абусісі, є інформація про те, що ця людина опинилася в ізраїльській в'язниці. Інакше кажучи, є мотив для роз'яснень з боку Ізраїля, але робити які-небудь поспішні кроки ми не можемо - для початку треба розібратися", - сказав О.Волошин.

До того ж він зазначив, що не може розголошувати інформацію щодо співпраці з СБУ з цього питання. "Контакт, безумовно, є, але я не можу розголошувати ніякої інформації", - сказав О.Волошин.

Нагадаємо, раніше в Ізраїлі підтвердили, що палестинський інженер Дірар Абусісі був викрадений з України. Інформацію про це розсекретив ізраїльський суд на вимогу правозахисної організації. Зараз палестинський інженер перебуває в ізраїльській в'язниці. Влада Ізраїлю підозрює його у вчиненні злочинів проти безпеки країни.

10 березня в МВС України повідомили про перевірку інформації щодо інциденту з Д.Абусісі. Наступного дня в СБУ заявили про намір звернутися до регіонального Управління Верховного комісаріату ООН у справах біженців з приводу інформації про викрадення громадянина Палестини.

25 березня заступник Міністра закордонних справ України провів зустріч із Послом Ізраїлю Зіною Калай-Клайтман щодо викрадення з території України палестинеця Д.Абусісі, під час якого українська сторона попросила роз'яснень щодо цього інциденту.

Відомо, що Д.Абусісі одружений з українською громадянкою, яка і повідомила в Агентство ООН у справах біженців, що її чоловік у ніч на 19 лютого цього року зник з поїзда Харків-Київ. До того ж вона передбачила, що її чоловік був викрадений агентами ізраїльської розвідки "Моссад". Відомо також, що Д.Абусісі, батько шістьох дітей, намагався отримати українське громадянство.

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини