RU

МЗС попереджаує про гуманітарну катастрофу у Південній Осетії

14.08.2008, 11:22

Україна стурбована інформацією про порушення російською стороною домовленостей про припинення військових дій у Грузії, які супроводжуються актами мародерства та грабежами мирного населення. Про це йдеться у коментарі спеціального представника Президента України про необхідність дотримання домовленостей, текстом якого розташовує ЛІГАБізнесІнформ.

"Такі дії є причиною подальшого збільшення кількості біженців і переміщення осіб, що ускладнює надання гуманітарної допомоги потерпілим. Все це може призвести до гуманітарної катастрофи у регіоні", - сказано у коментарі.

У зв'язку із цим, як відзначили у Міністерстві закордонних справ, українська сторона знову закликає до суворого дотримання досягнутих за посередництва Європейського Союзу та ОБСЄ домовленостей, наданні і забезпеченні безпеки гуманітарних коридорів, повноцінному дотриманні норм міжнародного гуманітарного права.

"Сподіваємося на швидке створення міжнародних миротворчих механізмів, які забезпечать справедливе і постійне врегулювання конфлікту із чітким дотриманням принципів територіальної цілісності і суверенітету Грузії", - відзначили у МЗС.

Нагадаємо, за даними низки ЗМІ, незважаючи на заяви про припинення бойових дій у зоні конфлікту, Росія продовжує збільшувати там свою військову присутність. Є інформація про те, що цієї ночі росіяни спрямували до Грузії ще декілька тисяч військових.

Нагадаємо також, що президенти РФ та Франції Дмитро Медведєв та Ніколя Саркозі під час переговорів у Москві виробили принципи угоди про урегулювання кризи у Південній Осетії. Документ передбачає припинення вогню, виведення російських і грузинських формувань на позиції до початку бойових дій і зобов'язання забезпечити вільну доставку у регіон гуманітарної допомоги. У документі також обумовлюється, що до обговорення плану довгострокового урегулюванні у зоні грузинсько-осетинського конфлікту залишаться російські миротворці. Крім того, сторони погодилися почати міжнародне обговорення питання про статус Південної Осетії та Абхазії.

Детальніше про грузинсько-осетинський конфлікт >>>

Обговорення військового конфлікту у Грузії на ЛІГА.Форум >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини