RU

МВС підтвердило затримання екс-губернатора Авакова

27.03.2012, 11:35
МВС підтвердило затримання екс-губернатора Авакова - Фото
Арсен Аваков (фото - аvakov.com)
Міністерство внутрішніх справ України офіційно підтвердило, що в одній з країн Євросоюзу затримали колишнього губернатора Харківської області Арсена Авакова. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомив голова прес-служби МВС Володимир Поліщук.

"В оперативному порядку по телефону нам підтвердили цю інформацію. Чекаємо офіційну інформацію з подробицями від колег з Інтерполу", - повідомив Поліщук.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Аваков був затриманий в Італії.

21 березня екс-губернатор Харківської області Арсен Аваков був оголошений в розшук Інтерполом. Про це повідомив начальник управління прокуратури Харківської області Олександр Бабіков. За його словами, Червонозаводський районний суд Харкова розглянув скаргу захисника Авакова на постанову про порушення кримінальної справи. Вивчивши доводи, заявлені захистом, і позицію прокурора, суд прийшов до висновку, що кримінальна справа порушена на законних підставах. "У кримінальній справі щодо колишнього голови облдержадміністрації ведеться слідство, прокуратура продовжує витребувати і вивчати документи", - зазначив Бабіков.

20 березня цього року Червонозаводський райсуд Харкова відмовився скасувати постанову про порушення справи відносно Авакова у зв'язку з незаконним відчуженням 55 га землі біля селища Пісочин (Харківський район Харківської області). Аваков був притягнутий як обвинувачений у справі (ч.3 ст.365 Кримінального кодексу), оголошений в міжнародний розшук, за поданням слідчого прокуратури Харківської області Червонозаводським районним судом Харкова йому обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Адвокат Авакова Юрій Вишневецький вважає, що справу щодо його підзахисного порушено з порушенням законодавства - на підставі того, що, на думку слідства, Аваков на посаді губернатора підписав розпорядження про зміну цільового призначення земельної ділянки, чим завдав державі збитків в розмірі в 3 млн. грн. Прокуратура порахувала цей збиток наслідком того, що власник землі не сплатив сільгоспвитрати, що виникли в результаті зміни цільового призначення земель.

У той же час, за словами Вишневецького, Господарський суд Харківської області вже розглянув позов власника виділеної земельної ділянки ТОВ Укрскладстрой-Центр до організації, яка займалася розробкою проекту землеустрою. Суд визнав неправомірним визначення обсягу втрат  с/г виробництва, включених в проект землеустрою, у зв'язку з чим розрахунок даних втрат і був виключений з проекту.

Адвокат зазначив, що позиція суду грунтується на ст. 207 Земельного кодексу України. Зазначена стаття передбачає обов'язок відшкодовувати втрати сільськогосподарського виробництва тільки в тому випадку, коли земельні ділянки змінюють власника із зміною їх цільового призначення. "Дане рішення Господарського суду Харківської області від 21.10.2009 року вступило в законну силу і є обов'язковим для виконання на всій території України, в тому числі й для прокуратури Харківської області", - сказав Вишневецький.

"Крім того, для порушення кримінальної справи необхідно також наявність умислу у скоєнні даного злочину. Але з матеріалів справи не вбачається прямого умислу в діях Арсена Авакова", - додав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини