RU

МВС має право застосовувати силу до мітингувальників - Лукаш

15.01.2014, 14:47
МВС має право застосовувати силу до мітингувальників - Лукаш - Фото
Олена Лукаш
Міністр юстиції Олена Лукаш вважає, що окремі антиурядові акції протесту, які проходять в Україні, мають насильницький характер. Про це вона сказала сьогодні на брифінгу в Кабінеті міністрів.

"Обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей. Отже, при здійсненні прав і свобод не повинно бути посягань на права і свободи, честь і гідність інших людей", - цитує Лукаш прес-служба Мін'юсту.

Таким чином, за її словами, останні події в Україні свідчать, що "окремі акції не відповідають європейським вимогам і спрямовані на прояв насильства".

"При цьому їх учасники нехтують правами інших громадян, а окремі дії протестуючих суперечать принципам проведення мирних зібрань, порушують вимоги Конституції і законодавства та містять у собі ознаки кримінальних злочинів", - заявила міністр.

Глава Мін'юсту зазначила, що під час проведення деяких акцій протесту збільшилася кількість інцидентів по "протидії законним діям і вимогам працівників міліції, нападам на суддів, залякуванню громадян тощо".

"Одночасно звертаю увагу, що для виконання покладених на міліцію обов'язків їй надано право відповідно до своєї компетенції тимчасово обмежувати або забороняти доступ громадян на окремі ділянки місцевості чи об'єкти з метою забезпечення громадського порядку, громадської безпеки, охорони життя і здоров'я людей, а також вимагати припинення правопорушень та дій, що перешкоджають здійсненню повноважень міліції, а в разі невиконання зазначених вимог застосовувати передбачені Законом "Про міліцію" заходи примусу, в тому числі заходи фізичного впливу та спеціальні засоби", - заявила Лукаш.

При цьому, додала вона, злісна непокора, опір, погроза, насильство та інші дії, що перешкоджають виконанню покладених на працівника міліції завдань, "тягнуть за собою встановлену законом відповідальність" - кримінальну та адміністративну.

Нагадаємо, 10 і вночі 11 січня бійці спецпідрозділу Беркут знову застосували силу щодо мирних демонстрантів. Був побитий також екс-міністр МВС Юрій Луценко.

Досьє на Олену Лукаш

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини