RU

МВС проти легалізації короткоствольної зброї

12.02.2021, 19:17
МВС проти легалізації короткоствольної зброї - Фото
Пістолет Макарова (Ілюстративне фото: depositphotos.com)

Міністерство внутрішніх справ підтримує прийняття закону про легалізацію цивільної зброї, але категорично проти легалізації короткоствольної зброї (пістолетів, револьверів тощо). Про це заявив заступник глави МВС  Антон Геращенко, повідомляє пресслужба відомства.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Зараз обіг зброї в Україні регулюється лише наказом міністра внутрішніх справ №622. Закон потрібен, але ми категорично проти обігу короткоствольної зброї. Це і позиція президента також, вона висловлена ​​у відповіді на петицію про дозвіл на короткоствольну зброю", – сказав Геращенко.

Він зазначив, що сьогодні кожен, хто досяг 21 року, якщо немає наркотичної, алкогольної залежності або психічних розладів, має право купити гладкоствольну рушницю, а з 25-ти – отримати дозвіл на нарізну зброю. "Цього цілком достатньо, щоб захищати своє житло", – вважає заступник міністра.

За словами заступника міністра, в США, де дозволено короткоствольну зброю, кількість загиблих від рук поліцейських – від 800 до 1000 осіб на рік. Геращенко пояснив, що поліцейські часто стріляють у правопорушників, знаючи, що у них може бути зброя.

"У Великобританії, де немає дозволу на короткоствольну зброю, кількість умисних убивств – одне на 100 000 жителів. У Японії – 0,2, в Україні – 4,5, в США – 5, у Молдові – 7 вбивств на 100 000 жителів", – сказав Геращенко.

  • 20 січня комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні законопроєкт про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї. Документ передбачає також легалізацію короткоствольної зброї.
  • У процесі останнього соцопитування групи Рейтинг право приватних осіб на вогнепальну зброю підтримали 23% опитаних, проти висловилися 75%, вагалися з відповіддю 2%.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини