МВФ про рішення Конституційного суду: Електронні декларації не слід скасовувати

Міжнародний валютний фонд вважає запровадження в Україні системи підзвітності державних чиновників через електронне декларування важливим елементом двосторонньої взаємодії і закликає посилити ефективність усіх антикорупційних органів у державі. Про це йдеться у відповіді представника МВФ на запит Укрінформу про реакцію Фонду на рішення КСУ про е-декларування.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
"Запуск комплексної електронної системи доступу до інформації про активи та доходи високопоставлених осіб у 2016 році був і залишається критично важливим кроком вперед у боротьбі з корупцією, і його не варто скасовувати", – зазначили в МВФ.
При цьому підкреслюється, що найважливішим елементом взаємодії МВФ з Україною протягом останніх років залишається створення ефективної антикорупційної бази.
"Підтримка та посилення ефективності всіх антикорупційних інституцій в Україні є ключовим фактором для розгортання більш потужного і рівного зростання, а отже, є важливим зобов'язанням за програмою, що була схвалена МВФ", – йдеться у відповіді.
Як підкреслили у Фонді, дискусії з проблемних питань тривають.
- 27 жовтня 2020-го КСУ за зверненням 47 депутатів, більшість яких із фракції ОПЗЖ, скасував статтю 366-1 КК про покарання за недостовірне декларування та деякі положення антикорупційного закону про функції НАЗК. Агентство на добу закривало реєстр е-декларацій.
- 29 жовтня президент терміново скликав РНБО. Після цього Кабмін розблокував роботу реєстру е-декларацій НАЗК, а Зеленський подав законопроєкт про позбавлення повноважень суддів КСУ.
- Сьогодні під КСУ пройшов протест, активісти вимагали відставки всіх суддів. Глава суду Тупицький заявив, що поки не збирається у відставку.
Читайте також: Конституційна криза в Україні: всі новини – хроніка
Комментарі