Муженко розповів про погрози російських навчань Захід-2017

08.08.2017, 13:25
Муженко розповів про погрози російських навчань Захід-2017 - Фото
Віктор Муженко
Російська Федерація під виглядом військових навчань Захід-2017 може створити в Білорусі свої бази для озброєння і військової техніки. Про це в інтерв'ю LIGA.net повідомив начальник Генштабу Віктор Муженко.

Навчання Захід-2017 Муженко назвав спробою тиску, причому не тільки на Україну, а й на країни-члени НАТО. "В першу чергу, маються на увазі держави Східної Європи: країни Балтії і Польща. Тому НАТО вирішило посилити своє угруповання в регіоні на цей період. Так що це перша загроза, яка може виникнути, і можливість дестабілізації ситуації", - нагадав він.

"Перше і основне: створення військового угруповання на території Білорусі має наступальний характер. І друге: ми не виключаємо такого варіанту, що під виглядом навчань Захід-2017 в Білорусі будуть створені передові бази озброєння і військової техніки, що дасть РФ можливість при необхідності в короткі терміни створити нові угруповання", - зазначив він.

За його словами, активна фаза навчань планується на період з 14 по 20 вересня. Спочатку заявлялося про чисельність російського угруповання до 3 тисяч - тепер йдеться вже про 5 тисяч. "А реально, я думаю, це угруповання буде значно більше. За принципом "іхтамнет". Тим більше, що самі навчання Захід-2017 не обмежуються територією Білорусі, планується комплекс навчань: створення відповідних угруповань, передислокація військових частин, і на території Російської Федерації в тому числі, і вздовж кордону з Україною", - нагадав начальник Генштабу.

У липні президент
Лукашенко пообіцяв, що з території Білорусі загроза в Україну не прийде. "Але ми військові люди, ми розглядаємо різні варіанти і повинні бути готові до кожного з них, в залежності від ситуації", - підкреслив Муженко.


Читайте повний текст інтерв'ю з Муженком: Російські навчання Захід-2017 мають наступальний характер

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю