RU

Москва повинна відмовитися від торгових воєн, - Янукович

06.06.2013, 11:44
Москва повинна відмовитися від торгових воєн, - Янукович - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)
Про це сказано у щорічному посланні президента  Віктора Януковича до парламенту, викладеному більш ніж на 500 сторінках. Послання стосується всіх внутрішніх і зовнішніх пріоритетів країни, стратегічних цілей і проблем.

За словами президента, протягом 2012 року зберігалася позитивна динаміка українсько-російських відносин. "Зараз Росія є основним торговим партнером України, а Україна, в свою чергу, - провідним економічним партнером Росії серед країн СНД", - зазначив Янукович.

Проте, підкреслює президент, однією з головних перешкод подальшого збільшення обсягів українського експорту до Росії залишаються обмежувальні заходи з боку Москви - так звані "санітарні та ветеринарні стандарти", антидемпінгові розслідування і квоти.

Крім того, вважає президент, на порядку денному українсько-російських відносин залишаються й інші актуальні питання. Головне з них - умови газових і нафтових контрактів. "Центральним пунктом переговорів є перегляд діючого контракту 2009 року", - зазначає глава держави.

Також важливим фактором українсько-російського діалогу залишається гуманітарна сфера. "У цьому контексті актуальним є зняття політизації окремих гуманітарних питань і запобігання використання наявних розбіжностей в цій сфері для політичного тиску", - вважає Янукович.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини