Москва готова передати Києву 17 засуджених в Криму українців

27.12.2016, 11:55
Москва готова передати Києву 17 засуджених в Криму українців - Фото
Тетяна Москалькова і Валерія Лутковська (фото - facebook.com/vlutkovska)

Російський МЗС запросив Київ про передачу 17 українців, які відбувають покарання в Криму, заявила уповноважений з прав людини РФ Тетяна Москалькова

Російський МЗС запросив Київ про передачу 17 українців, які відбувають покарання в Криму, заявила уповноважений з прав людини РФ Тетяна Москалькова, передає РИА Новости.

"У найближчих наших планах розгляд питання про переміщення засуджених громадян України, які сьогодні знаходяться у виправних колоніях на території Криму і в інших суб'єктах Росії. Для цього пророблена певна робота, зібрані необхідні документи. І МЗС Росії запросив МЗС України про підтвердження їх українського громадянства, а також ми повинні отримати підтвердження, що українська сторона готова прийняти для подальшого відбування покарання цих громадян на території України", - заявила Москалькова.

Російський омбудсмен також повідомила, що звернулася до своєї української колеги Валерії Лутковської з проханням допомогти в складанні "максимально повного переліку" росіян, які перебувають в місцях позбавлення волі в Україні.

"Ми будемо поглиблювати нашу співпрацю, принаймні, ми маємо для цього рішучість і взаємний моніторинг порядку умов утримання під вартою громадян України на території Росії і громадян Росії на території України, вважаємо ефективним і важливим для людей, особливо в умовах того політичного протистояння, яке зараз заплітається між двома державами. Ми, не вдаючись у політику, вважаємо, що уповноважені з прав людини повинні працювати, як лікарі, без кордонів", - додала Москалькова.

26 грудня уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська відвідала політв'язнів в СІЗО окупованого Криму.

Окупанти надали доступ лише до трьох осіб в СІЗО Сімферополя. Україна просила зустрічі з 42 особами, але Росія надала можливість зустрітися з трьома, в тому числі з Ахтемом Чийгозом.

Читайте також: Омбудсмен про Сенцова: Примус до громадянства - це порушення

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів за участю Криму в 2016-му році парламент України визнав Держдуму РФ нелегітимною.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?