RU

Москва просить США відмовитися від Sea Breeze, побоюється "мілітаристських настроїв"

23.06.2021, 09:44
Москва просить США відмовитися від Sea Breeze, побоюється
На навчаннях Sea Breeze (фото – US Navy, Justin Stumberg)

Москва просить США відмовитися від багатонаціональних морських навчань Sea Breeze 2021 в Чорному морі, так як вони, як висловом працівників МЗС РФ, "заохочують мілітаристські настрої в Києві". Про це пише в Twitter посольство Росії у Вашингтоні.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У міністерстві у Сергія Лаврова запевняють, що "всі виникаючі проблеми в цьому регіоні можуть вирішити причорноморські держави без "нав'язування" допомоги ззовні".

Як приклад того, які "треба" проводити навчання в акваторії Чорного моря, в російському посольстві призводять BLACKSEAFOR.

ДОВІДКА. BLACKSEAFOR – чорноморська військово-морська група оперативної взаємодії, створена в 2001 році за ініціативою Туреччини, куди увійшли також Україна, Болгарія, Грузія, Румунія і РФ. Припинила існування після вторгнення РФ в Україні в 2014 році.

У Москві переживають, що масштабність "і явно агресивний характер" навчань Sea Breeze "ніяк не відповідають реальним завданням безпеки" в регіоні і "підвищують ризики ненавмисних інцидентів".

Читайте також: Україна в НАТО. Голова МЗС Франції вважає, що поки "умови не складаються"

"Настійно закликаємо США і їх союзників відмовитися від відпрацювання військових дій на Чорному морі", – пишуть співробітники МЗС РФ.

США і НАТО ніяк не відреагували на такі заяви Москви.

.

У навчаннях Sea Breeze 2021 з 28 червня по 10 липня візьмуть участь 32 країни, близько 5000 військових, 32 корабля, 40 літаків, 18 груп наземного і морського спецназу.

Читайте також: Росія  – ворог, Україна – друг. Захід змінює стратегію: ось 10 пунктів, як це виглядає

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини