RU

Московського патріархату в Україні більше немає - Константинополь

02.11.2018, 13:55
Московського патріархату в Україні більше немає - Константинополь - Фото
Архієрей Константинопольської церкви архієпископ Тельміський Іов (фото - spzh.news)

З канонічної точки зору в Україні більше не існує Української православної церкви Московського патріархату. Про це сказав архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Тельміський Іов в інтерв'ю Бі-бі-сі.

За його словами, в той момент, коли було скасовано акт 1686 року про передачу Київської митрополії під адміністрацію Російської церкви, фактично всі єпископи, в тому числі і Московського патріархату, стали архієреями Вселенської церкви.

"З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує. Всі архієреї тепер в Україні згідно з цим рішенням синоду де-факто є архієреями Вселенського престолу, і тепер вони повинні чекати директиву Вселенського патріархату щодо подальшого функціонування", - пояснив Іов.

Він зазначив, що після отримання томосу про автокефалію єдиною канонічною церквою України стане Православна церква в Україні, яку створять на об'єднавчому соборі. І канонічно існувати в країні може тільки одна православна церква, підкреслив Іов.

11 жовтня 2018 року Вселенський патріархат заявив, що Варфоломій продовжує процедуру надання томосу про автокефалію УПЦ. Знято анафему предстоятеля УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія. Вирішено, що Київська митрополія передана Москві незаконно. РПЦ прийняла рішення розірвати євхаристійне спілкування зі Вселенським патріархатом, а її глава Кирило заявив, що Константинополь "впав в розкол".

Президент Петро Порошенко заявляв, що Україна захистить священиків і прихожан УПЦ Московського патріархату - і тих, хто захоче залишитися в єдності з РПЦ, і тих, хто захоче вийти з-під Москви.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини