RU

Московський патріархат виступив проти "Ока Саурона" над Москвою

09.12.2014, 17:56
Московський патріархат виступив проти
Фото: slon.ru
Голова Синодального відділу по взаємодії Церкви і суспільства Московського Патріархату Всеволод Чаплін в ефірі радіостанції Говорит Москва виступив проти створення арт-об'єкту "Око Саурона" над однією з будівель комплексу "Москва-Сіті".

Арт-об'єкт "Око Саурона" з роману та серії однойменних фільмів "Володар кілець" повинен з'явитися вже 11 грудня. На думку Чапліна, подібна подія може обернутися негативними наслідками для столиці.

"У будь-якому випадку це демонічний символ. Такий символ торжествуючого зла возноситься над містом, стає чи не найвищим об'єктом у місті. Добре це чи погано? Я боюся, що швидше погано. Не треба потім дивуватися, якщо з містом щось не так піде", - сказав Чаплін.

Він також зазначив, що такі інсталяції перед установкою необхідно обговорювати "якщо не з населенням столиці, то з якимись культурними авторитетами".

Схожу думку висловив ієрей Антоній Борисов, повідомляє Pravmir.ru. "Зрештою, якщо вже дивитися на твори Толкієна з релігійної точки зору, враховувати, що в його творах багато релігійних мотивів, то, звичайно, поява над Москвою такого страхітливого і зловісного символу як Око Саурона - явище не дуже приємне. Тим більше, що ніякого поклоніння або захоплення цим об'єктом у позитивних героїв роману і у самого Толкієна там немає", - зазначив він.

Пневмосфера з відеопроекцією "Ока" перебуватиме в період з 18:00 11 грудня по 03:00 12 грудня на 21-му поверсі однієї з башт комплексу "IQ-квартал". "Інсталяція є даниною поваги до великої саги і її екранізації, яка дозволила побувати в Середзем'ї мільйонам шанувальників по всьому світу", - йдеться в прес-релізі компанії Галс-Девелопмент, що реалізує комплекс "Москва-Сіті".

У творах Толкієна "Око" використовувалося злим володарем Сауроном як символ його сили волі і невичерпне джерело злої енергії. Око знаходилося в центрі Мордора - царства зла.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини